Walczymy o zakończenie roku z kompletem zwycięstw

Przed Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ostatni mecz rozgrywany w HWS Azoty w 2021r. Już w niedzielę, 19 grudnia, nasz zespół podejmować będzie Cuprum Lubin. To również ostatni mecz pierwszej fazy rundy zasadniczej. ZAKSA ma szansę zakończyć tę część rywalizacji z kompletem zwycięstw.

Po powrocie z wymagającego wyjazdu do Nowosybirska, gdzie podopieczni Gheorghe Cretu, odnieśli ważne zwycięstwo w Lidze Mistrzów, ZAKSA wraca na ligowe parkiety. Nasz zespół nie miał zbyt wiele czasu na odpoczynek, bowiem w niedzielę, 19 grudnia czeka nas mecz 12. kolejki PlusLigi. Dla naszego zespołu to będzie ostatnie spotkanie pierwszej fazy rundy zasadniczej, przypomnijmy, że mecz 13. kolejki nasz zespół rozegrał awansem w listopadzie. Niedzielne starcie z Cuprum Lubin będzie więc nie tylko ostatnim meczem jaki nasz zespół rozegra w 2021 roku w HWS Azoty, ale też spotkaniem kończącym pierwszą fazę rundy zasadniczej.

Kędzierzynianie stają przed szansą zakończenia tej części rozgrywek z kompletem zwycięstw, obecnie siatkarze lidera PlusLigi są niepokonani, a dorobek 34 punktów pozwala utrzymywać bezpieczną przewagę nad drugim w zestawieniu zespołem z Jastrzębia-Zdroju. Cuprum Lubin ma natomiast 11 rozegranych meczów, lubinianie wygrali trzy z tych spotkań, przegrywając 8 razy. Te rezultaty pozwoliły naszemu najbliższemu rywalowi uzbierać 12 punktów, co plasuje Cuprum na 12 miejscu w tabeli PlusLigi.

Kędzierzynianie w ostatniej kolejce pewnie, bez straty seta pokonali Indykpol AZS Olsztyn, tym samym  nasz zespół kontynuował serię zwycięstw w wymiarze 3:0. Po tej wygranej ZAKSĘ czekał wyjazd i wymagające starcie w rywalizacji Ligi Mistrzów. Również w konfrontacji  jednym z czołowych ekip rosyjskiej Superligi podopieczni trenera Cretu pokazali się z jak najlepszej strony. I tak po serii znakomitych występów Grup Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle może pochwalić się kompletem zwycięstw w rywalizacji PlusLigi a także w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Nasz najbliższy rywal przed tygodniem podejmował natomiast inny zespół z czołówki, w konfrontacji z Jastrzębskim Węglem lubinianie nie zdołali ugrać nawet seta, najlepiej punktującymi zawodnikami Cuprum byli Wojciech Ferens i Marcin Waliński, średnia 34% skuteczność zagrań na siatce nie wystarczyła do sprawienia niespodzianki.

W historii zmagań PlusLigi ZAKSA mierzyła się z Cuprm 16 razy, zdecydowana większość, bo aż 13 spotkań, kończyła się zwycięstwami naszego zespołu. Ten bilans ekipa trenera Cretu zamierza poprawić, kończąc pierwszą fazę rundy zasadniczej z kompletem zwycięstw. To będzie przedostatni mecz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w tym roku, lidera PlusLigi czeka jeszcze wyjazdowe spotkanie 1/16 Pucharu Polski w Krakowie.

Początek spotkania Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Cuprum Lubin o godz. 17:30, transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport.  Bilety można zakupić za pomocą systemu sprzedaży internetowej KupBilet.pl, w stacjonarnych punktach dystrybucji, a także w kasach biletowych w hali – na godzinę przed rozpoczęciem meczu.

WAŻNE: Przypominamy również o Zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas meczów Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.