W Kędzierzynie-Koźlu czeka nas mecz na szczycie
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
3:2
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
14 listopada 2017, 18:30
Kędzierzyn-Koźle
21:25 25:19 20:25 25:17 15:9

Od meczu z BBTS-em Bielsko-Biała minęło nieco ponad tydzień. A już w najbliższy wtorek, 14 listopada ZAKSA podejmie kolejnego rywala. Przed nami zaległe spotkanie 4. kolejki PlusLigi, zagramy z aktualnie zajmującym 3. miejsce Indykpolem AZS-em Olsztyn.

Za podopiecznymi Andrei Gardiniego kilka spotkań z zespołami sklasyfikowanymi w dolnej części tabeli. W tych meczach nasz zespół nie dał rywalom większych szans, umacniając się na pozycji lidera. Za ZAKSĄ siedem rozegranych meczów, nasz zespół utrzymując miano niepokonanego ma na koncie 21 oczek. Dotychczas rywale zdołali urwać mistrzom Polski tylko cztery sety. Nieco mniej punktów ma na koncie nasz najbliższy przeciwnik. Akademicy z Olsztyna dotychczas wygrali 5 spotkań, trzy razy uznając wyższość rywali, taka gra pozwoliła drużynie Roberto Santilliego wywalczyć 3. miejsce w ligowej klasyfikacji. AZS Olsztyn ma na koncie 16 punktów.

Początek sezonu układał się po myśli akademików. Dość długo razem z ZAKSĄ olsztynianie utrzymywali komplet zwycięstw. Na swoje drodze AZS natrafił m.in. na Skrę Bełchatów. Ze starcia z wicemistrzem Polski zespół trenera Santilliego wyszedł obronną ręką. AZS wygrał wówczas 3:2, pozostając w czołówce zestawienia PlusLigi. Dopiero mecz 6. kolejki w Zawierciu przerwał tę passę AZS-u. Później olsztynianie musieli uznać wyższość Resovii Rzeszów i Trefla Gdańsk. Wyłączając mecz w Rzeszowie Indykpol AZS Olsztyn jeżeli przegrywał to po walce i w meczach kończonych tie-breakami. Nasz najbliższy rywal zyskał miano ekipy bezbłędnie radzącej sobie na własnym terenie, teraz podopieczni Roberto Santilliego o ligowe punkty powalczą na wyjeździe.

_MG_0402

Kiedy AZS Olsztyn o kolejne ligowe punkty walczył z gdańszczanami mistrzowie Polski spokojnie przygotowywali się do wtorkowego starcia. Nasz zespół spotkanie 9. kolejki rozegra nieco później, bo 21 października. Za ZAKSĄ natomiast mecz z BBTS-em Bielsko-Biała. To spotkanie nie miało większej historii, nasz zespół zdominował rywala, notując kolejną wygraną bez straty seta. Ostatnie mecze pozwoliły trenerowi Gardiniemu przetestować nowe ustawienia. Trener dał szansę zaprezentowania się zawodnikom, dotychczas obserwującym poczynania ZAKSY spoza boiska. I tak najpierw dobre wejście zanotował Krzysztof Rejno, zarówno w meczu z ONICO Warszawą, jak i starciu z BBTS-em młody środkowy naszego zespołu pokazał się z dobrej strony. Ostatni mecz naszej drużyny to również szansa dla Rafała Szymury, przyjmujący naszego zespołu był jednym z wyróżniających się zawodników ZAKSY. Dobra postawa zawodnika znalazła swoje odzwierciedlenie w postaci wyróżnienia dla MVP meczu.

Wtorkowe spotkanie będzie dla obu ekip poważnym sprawdzianem, jak w konfrontacji z liderem ZAKSY- Samem Deroo wypadnie dotychczas najlepiej punktujący akademików- Jan Hadrava przekonamy się niebawem. Dotychczasowy bilans starć kędzierzyńsko- olsztyńskich przemawia na korzyść mistrzów Polski. Patrząc na postawę zespołu trenera Santilliego możemy spodziewać się zaciętego widowiska. W najbliższy wtorek zapraszamy do hali przy ul. Mostowej.

Spotkanie 4. kolejki PlusLigi siatkarzy pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a Indykpolem AZS Olsztyn zaplanowano na wtorek, początek meczu o godz. 18:30. Transmisję z meczu przeprowadzili telewizja Polsat Sport Extra.