W 1/8 finału Pucharu Polski zagramy z MKS-em Będzin

MKS Będzin będzie rywalem naszego zespołu na początku rywalizacji w Pucharze Polski. Spotkanie rozegramy 4 stycznia w Hali Azoty, pozycja lidera po pierwszej fazie rundy zasadniczej PlusLigi zagwarantowała ZAKSIE dobry start i również w przypadku kolejnego spotkania wystąpimy w roli gospodarza.

W piątek, 23 grudnia, w siedzibie Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej zostało przeprowadzone losowanie par 1/8 finału Pucharu Polski. Udział w rozgrywkach miało zagwarantowanych 14 zespołów PlusLigi, stawkę nieco wcześniej uzupełniły I-ligowe: TSV Sanok i AZS Nysa. Nasz zespół walkę rozpocznie od starcia z MKS-em Będzin, a więc zespołem sklasyfikowanym na 10. miejscu po 15. kolejkach rozgrywek. Z podopiecznymi Stelio DeRocco rywalizowaliśmy całkiem niedawno, w meczu 13. kolejki, triumfując bez straty seta.

Zwycięzca spotkania w kolejnej fazie zmierzy się z wygranym meczu Onico AZS Politechnika Warszawska – Effector Kielce. Spotkania ćwierćfinałowe rozegrane będą 11 stycznia, a turniej finałowy we Wrocławiu zaplanowano na 14-15 stycznia. Do tego etapu rozgrywek awansują cztery najlepsze drużyny.

Wszystkie pary 1/8 finału:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Będzin
ONICO AZS Politechnika Warszawska – Effector Kielce
TSV Sanok – Cerrad Czarni Radom
Jastrzębski Węgiel – BBTS Bielsko-Biała
Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn
Stal AZS PWSZ Nysa – LOTOS Trefl Gdańsk
Cuprum Lubin – Espadon Szczecin
PGE Skra Bełchatów – GKS Katowice