Uraz Marco Falaschiego

W związku z urazem Marco Falaschi nie może aktualnie uczestniczyć w treningach i spotkaniach sparingowych naszego zespołu. Pierwsze badania przeprowadzone we Włoszech dały wstępna diagnozę – ze względu na problemy neurologiczne (porażenie nerwu piersiowego długiego) w najbliższym czasie Marco Falaschi będzie wykluczony z gry.

Aktualnie nasz rozgrywający przebywa na szczegółowych badaniach. Prawdopodobnie na początku nadchodzącego sezonu ligowego wciąż nie będzie do dyspozycji trenera Gardiniego.

Aby zapewnić kontynuację pracy (podczas absencji Benjamina Toniuttiego i Marco Falaschiego) i możliwość gry na najwyższym poziomie władze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle podjęły decyzję o zakontraktowaniu dodatkowego rozgrywającego. Skład mistrzów Polski uzupełni Krzysztof Bieńkowski. 22-letni zawodnik ma już doświadczenie z plusligowych parkietów, w ostatnich latach występował w AZS Politechnice Warszawskiej (2014/2015), AZS-ie Olsztyn (2015/2016), w sezonie 2016/2017 bronił barw BBTS-u Bielsko-Biała. Krzysztof Bieńkowski to brązowy medalista mistrzostw świata kadetów z 2013 roku, zdobywca srebra podczas mistrzostwach Europy kadetów (2013 rok) oraz wicemistrz Europy juniorów z 2014 roku.