Sławomir Stolc w ZAKSIE!

Urodzony 23 stycznia 1993 roku, mierzący 198 cm wzrostu przyjmujący, zapoczątkował swą przygodę z siatkówką już w wieku 13 lat, kiedy to rozpoczął treningi w barwach klubu GKS Stoczniowiec Gdańsk.

W 2008 roku dołączył do sekcji kadetów klubu Lotosu Trefla Gdańsk, aby po roku przystąpić do nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale.

 

IMG_0072

W 2012 roku powrócił do Gdańska i w barwach Lotosu wywalczył złoty medal Młodej Ligi. Sezon 2013/2014 rozpoczął nowy rozdział w karierze młodego zawodnika, bowiem trener Radosław Panas na stałe włączył go do zespołu występującego w rozgrywkach PlusLigi. Zawodnik pomimo regularnych występów w ekstraklasie wspierał także swoich młodszych kolegów w rozgrywkach ML, z którymi zdobył brązowy medal oraz indywidualną nagrodę MVP rozgrywek. Bardzo dobrą postawę zawodnika dostrzegł również Andrzej Kowal – selekcjoner reprezentacji Polski U23 powołał młodego zawodnika w skład kadry występującej w rozgrywkach Ligi Europejskiej, w której to zawodnik odegrał wiodącą rolę. Sezon 2014/2015 w barwach aktualnego wicemistrza Polski był również bardzo pozytywny w wykonaniu młodego przyjmującego. Zawodnik na stałe zadomowił się w meczowej 12-tce, regularnie wstępując na parkiecie PlusLigi i wpisał na stałe do swojego siatkarskiego CV Puchar oraz Wicemistrzostwo Polski.