Silna reprezentacja ZAKSY podczas mistrzostw świata

Już w piątek, 26 sierpnia startują Mistrzostwa Świata Mężczyzn w Polsce i Słowenii. W rozgrywkach zobaczymy aż sześciu siatkarzy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i trzech przedstawicieli naszego sztabu szkoleniowego.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle może się pochwalić mocną reprezentacją podczas startujących w Polsce i Słowenii mistrzostw świata. W reprezentacji Polski, broniącej tytułu, zobaczymy aż trzech naszych zawodników. Powołanie do składu na mistrzostwa świata otrzymali: rozgrywający Marcin Janusz, atakujący Łukasz Kaczmarek i przyjmujący Aleksander Śliwka. Kapitan ZAKSY był w składzie reprezentacji, która w 2018 roku sięgała po tytuł mistrza świata, da Łukasza Kaczmarka i Marcina Janusza, ogranych już w barwach biało-czerwonych, to pierwsze mistrzostwa świata. Obok naszych zawodników w sztabie szkoleniowym reprezentacji prowadzonej przez byłego trenera kędzierzynian zobaczymy: Adama Swaczynę (asystenta trenera), Piotra Pietrzaka (trenera przygotowania fizycznego) oraz Marcina Nowakowskiego (statystyka). Biało-czerwoni rywalizację rozpoczną w piątek, 26 sierpnia od spotkania z reprezentacją Bułgarii, mecze grupy A rozgrywane są w katowickim Spodku.

W tej samej grupie co Polacy zagrają Amerykanie, w reprezentacji Stanów Zjednoczonych również możemy liczyć na mocny akcent ZAKSY. Od wielu lat mocne filary swojej kadry narodowej stanowią bowiem środkowy naszego zespołu – David Smith oraz libero – Erik Shoji. Dla naszych zawodników to kolejny znaczący turniej w barwach narodowych, Erik z Davidem mogą się pochwalić m.in. brązowymi medalami mistrzostw świata, wywalczonymi w 2018 roku. Reprezentacja Stanów Zjednoczonych zmagania rozpocznie w grupie A, gdzie obok Amerykanów, Polaków i Bułgarów znalazła się reprezentacja Meksyku. To właśnie mecz Stanów Zjednoczonych z Meksykiem będzie pierwszym spotkaniem, rozgrywanym w katowickim Spodku w ramach tegorocznych mistrzostw świata.

Zestawienie kędzierzynian na mistrzostwach świata uzupełnia nowy środowy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – Twan Wiltenburg. Reprezentacja Holandii swoje mecze rozgrywa w grupie F, rywalizującej w Słowenii. Holendrzy w pierwszej fazie turnieju zmierz się z Argentyną, Iranem i Egiptem. Dla naszego środkowego tegoroczne mistrzostwa będą pierwszymi mistrzostwami świata.

Mecze fazy grupowej z udziałem siatkarzy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle:

Grupa C:

26 sierpnia:

USA – Meksyk (17:30)

Polska – Bułgaria (20:30)

28 sierpnia:

USA – Bułgaria (17:30)

Polska – Meksyk (20:30)

30 sierpnia:

Polska – USA (20:30)

Grupa F:

27 sierpnia:

Holandia – Egipt (14:00)

29 sierpnia:

Argentyna – Holandia (14:00)

31 sierpnia

Iran – Holandia (17:30)