Siatkarskie emocje wracają do HWS „Azoty”

Przed nami pierwszy mecz nowego sezonu rozgrywany na własnym terenie. Już w sobotę o godz. 17:30 będziemy podejmować beniaminka PlusLigi – LUK Lublin. Będzie to nie tylko inauguracja sezonu w HWS Azoty ale również długo wyczekiwane spotkanie, rozgrywane przy wsparciu kibiców.

Po udanym starcie zmagań ligowych i dwóch zwycięstwach na wyjeździe podopieczni Gheorghe Cretu mecz trzeciej kolejki rozegrają na własnym terenie. Kędzierzynianie podejmować będą beniaminka ekstraklasy – LUK Lublin. Lublinianie mimo że debiutują w najwyższej klasie rozgrywkowej mają w swoim składzie zawodników doświadczonych na plusligowych parkietach. Po drugiej stronie siatki zobaczymy m.in Milana Katicia, Bartosza Filipiaka, Grzegorza Pająka, Dustina Wattena czy Wojciecha Włodarczyka. Zespół poprowadzi natomiast Dariusz Daszkiewicz, mający za sobą lata pracy w klubie z Kielc czy sezon w Katowicach.

Nasz najbliższy rywal nie zanotował najlepszego początku sezonu, na starcie zmagań lublinianie urwali co prawda seta ekipie z Jastrzębia-Zdroju, w drugiej kolejce ulegli jednak 0:3 Ślepskowi Suwałki, wciąż więc beniaminek czeka na pierwsze plusligowe punkty. W obu spotkania wyróżniającą się postacią swojego zespołu był Bartosz Filipiak. Atakujący LUK Lublin kończył mecze z rezultatem indywidualnym odpowiednio 15 i 14 punktów. O ile w pierwszym meczu nowego sezonu ekipa trenera Daszkiewicza brylowała w bloku (10 zdobytych punktów) to w starciu ze Ślepskiem Bartosz Filipiak i jego koledzy pozwolili zdominować się rywalom również w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle sezon 2021/2022 zainaugurowała zgodnie z planem i chociaż w grze naszego zespołu wciąż są rezerwy dotychczasowe rezultaty dają powody do optymizmu. Jako jedyny zespół ZAKSA do tej pory nie straciła seta. Ostatnie spotkanie w wykonaniu naszego zespołu. W Radomiu kędzierzynianom do zwycięstwa wystarczyło niespełna 1,5 godziny. Jedynie w pierwszej partii miejscowi zdołali osiągnąć próg 20 oczek zdobytych w secie, kolejne odsłony to już dominacja podopiecznych trenera Cretu. Tym razem wyróżnienie MVP trafiło do Davida Smitha, atakującego z imponująca (83%) efektywnością, równie skuteczny na siatce był drugi z naszych środkowych – Norbert Huber (78%). Najwięcej punktów na konto ZAKSY zapisał natomiast Łukasz Kaczmarek, atakujący naszej drużyny do regularności w ataku dodał trzy asy serwisowe, wypracowując rezultat 16 zdobytych punktów.

Po udanym początku w wykonaniu kędzierzynian równie ważna jest inauguracja na własnym terenie. Tym bardziej, że po niemal rocznej przerwie rozegramy mecz w HWS „Azoty przy wsparciu kibiców. Fanom, którzy chcieliby wesprzeć Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle swoim dopingiem przypominamy, że wciąż dostępne są bilety na sobotnie spotkanie.

Mecz 3. kolejki PlusLigi zaplanowano na sobotę, 16 października. Początek spotkania Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z LUK Politechniką Lublin o godz. 17:30, transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport.  Bilety można zakupić za pomocą systemu sprzedaży internetowej KupBilet.pl, w stacjonarnych punktach dystrybucji, a także w kasach biletowych w hali – na godzinę przed rozpoczęciem meczu.

WAŻNE: Przypominamy również o Zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas meczów Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.