Sebastian Świderski: Jestem naprawdę bardzo dumny

-Ten Puchar jest ukoronowaniem ciężkiej pracy. To jest pierwszy krok w tym sezonie, pierwszy cel, który sobie założyliśmy został spełniony – po wygranej ZAKSY w Pucharze Polski mówił prezes Sebastian Świderski.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonując w finale Jastrzębski Węgiel, sięgnęła po pierwsze trofeum w sezonie. Jak podkreślał  Sebastian Świderski pierwszy cel w sezonie został więc zrealizowany. – Nowy rok nowe trofeum, ten Puchar jest ukoronowaniem ciężkiej pracy. To jest pierwszy krok w tym sezonie, pierwszy cel, który sobie założyliśmy został spełniony, tym większe brawa dla chłopaków, ja jestem z nich bardzo dumny – zaznaczył prezes naszego klubu.

Mimo że bilans rywalizacji przed finałem zdecydowanie przemawiał na korzyść ZAKSY, bowiem nasz zespół nie przegrał z Jastrzębskim Węglem od ponad czterech lat, prezes Świderski podkreśla jednak, że każde spotkanie jest nową historią. – Każdy mecz to  nowa karta, trzeba przede wszystkim udowodnić swoją wyższość na boisku. W meczu finałowym Pucharu Polski to się nam udało – kontynuował Sebastian Świderski, podkreślając, że kluczowa faza sezonu dopiero przed nami i na ZAKSĘ czekają kolejne wyzwania. – Wiemy jednak, że przed nami ciężka praca, tygodnie, za chwile mecz z Modeną, także nie ma wiele czasu na świętowanie. To, że wygraliśmy Puchar da nam większego kopa do tego, aby jeszcze ciężej trenować i walczyć o mistrzostwo Polski – zakończył.