Sam Deroo z ZAKSĄ w kolejnym sezonie

Jeden z liderów ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – Sam Deroo również w kolejnym sezonie będzie bronił barw mistrza Polski. Reprezentant Belgii podpisał nowy kontrakt z naszym klubem.

24-letni przyjmujący barw ZAKSY broni od sezonu 2015/2016. Do Kędzierzyna-Koźla Belg trafił z włoskiej Calzedonii Verona. Z ZAKSĄ wywalczył dwukrotnie mistrzostwo Polski, w tym roku sięgając również po Puchar Polski. Na przestrzeni całego sezonu był jednym z wyróżniających się zawodników naszego zespołu, co potwierdzają również statystyki zawodnika. W rywalizacji ligowej Sam Deroo imponował średnią, 51%- skutecznością zagrań, zdobywając 450 punktów.

Znakomita dyspozycja Deroo nie umknęła uwadze nowego szkoleniowca ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. –Dla mnie Sam Deroo to kluczowy zawodnik tego zespołu, bez wątpienia jeden z liderów ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Do tego jeden z wyróżniających się siatkarzy grających w PlusLidze, co potwierdził chociażby w tym sezonie. Od początku podkreślałem, jak ważną jest dla mnie postacią w składzie ZAKSY. W mojej wizji budowy zespołu zatrzymanie Sama było bardzo ważne, naprawdę cieszę się, że zostaje z nami i jestem dumny, że będę mógł z nim pracować – rolę Sama Deroo w budowaniu nowego zespołu podkreślił Andrea Gardini.

Radości z pozostania w szeregach mistrza kraju nie krył też sam zawodnik. –Bardzo się cieszę, że zostaję w ZAKSIE. Zarówno ja, jak i moja dziewczyna czujemy się tutaj jak w domu. Jest mi tu dobrze nie tylko ze względu na sukcesy. Ludzie, otoczenie w klubie, praca jaką wykonujemy – to wszystko przemawiało za pozostaniem w Kędzierzynie – zaznaczył zawodnik, dodając – Wierzę , że w kolejnych sezonach będziemy grać jak najlepiej, że będziemy mieć dobry zespół, który będzie walczył o obronę mistrzostwa kraju, ale też podejmie walkę w Lidze Mistrzów.

To, jak kluczowym zawodnikiem ZAKSY jest Sam Deroo zawodnik potwierdził na boisku. Przedłużenie kontraktu z belgijskim przyjmującym rozpoczęło budowanie składu mistrzów Polski na kolejny sezon.