Sam Deroo: Potrzebujemy takich meczów

– Każda drużyna, która tu przyjeżdża musi ryzykować w każdym momencie gry – o rywalizacji i cennej wygranej z Aluron Virtu Wartą Zawiercie mówił MVP spotkania – Sam Deroo.

Wygrywając z Aluron Virtu Wartą Zawiercie ZAKSA umocniła się na pozycji lidera. Jak podkreśla Sam Deroo pewne prowadzenie naszego zespołu w ligowej klasyfikacji nie jest bez znaczenia. – Nasze miejsce w tabeli daje komfort – komentował zawodnik. Mecz 10. kolejki był starciem ekip z czołówki zestawienia, bowiem zawiercianie przed tym spotkaniem zajmowali wysokie, trzecie miejsce. Podopieczni Marka Lebedew postawili naszej drużynie twarde warunki, o czym mówił przyjmujący ZAKSY. – Poczuliśmy w tym meczu czym jest trudna gra, w czwartym secie utrzymaliśmy koncentrację, wróciliśmy do gry i trzy punkty zostały u nas. To bardzo ważne doświadczenie dla nas, ponieważ porównując to spotkanie z meczami, jakie rozgrywaliśmy ostatnio, być może tamte zwycięstwa przychodziły nam zbyt łatwo – komentował Sam Deroo, podkreślając jak ważne było to spotkanie nie tylko ze względu na końcowy rezultat. – Potrzebujemy tego typu spotkań, kiedy mecz jest bardziej wyrównany, a my musimy przezwyciężać trudne momenty. To ważne również dla podejścia mentalnego zespołu, pokazaliśmy, że potrafimy walczyć i to jest bardzo istotne

ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - Aluron Virtu Warta Zawiercie

Belgijski przyjmujący naszego zespołu przyznał, że presja ze strony rywali była spora. Jednak cieszy reakcja kędzierzynian. – Każda drużyna, która tu przyjeżdża musi ryzykować w każdym momencie gry i ekipie z Zawiercia to się udało. My również dobrze zagraliśmy przeciwko ich taktyce i w konsekwencji zwyciężyliśmy – podkreślił wybrany MVP spotkania zawodnik.