Rozpoczynamy walkę w Lidze Mistrzów- na początek BBSK Istanbul
Liga Mistrzów CEV
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
3:0
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
6 grudnia 2016, 18:00
Kędzierzyn-Koźle
25:12 28:26 29:27

Spotkaniem z wicemistrzem Turcji nasz zespół rozpocznie walkę w Lidze Mistrzów. -Trafiliśmy na dobre, klasowe zespoły, mam nadzieję, że to będą bardzo ciekawe widowiska – o rywalizacji w elitarnych rozgrywkach mówił Paweł Zatorski, z uznaniem wypowiadając się o najbliższym rywalu. -Drużyna turecka będzie dość mocna – dodał nasz libero.

Siatkarze mistrza Polski do swojego pierwszego meczu w Lidze Mistrzów przystąpią w dobrych nastrojach. Początek sezonu w wykonaniu podopiecznych Ferdinando de Giorgiego był wyjątkowo udany. Po niewielkim potknięciu ZAKSA wróciła na zwycięskie tory. Najlepszym potwierdzeniem dobrej dyspozycji naszego zespołu jest aktualna pozycja w ligowej tabeli. Mistrz Polski od kilku tygodni pozostaje na fotelu lidera. Ta pozycja to efekt 11 wygranych i tylko 1 porażki w 13 spotkaniach tego sezonu. Ostatnia kolejka to pokaz siły i woli walki naszego zespołu. W konfrontacji z Effectorem Kielce ZAKSA wykazała się cierpliwością, konsekwencja w końcówkach i wyższym poziomem efektywności. Nie tylko rezultaty ale i styl gry naszego zespołu może napawać optymizmem przed pierwszym meczem rozgrywanym w ramach Ligi Mistrzów.

img_0213

Na nieco innym etapie rywalizacji ligowej są nasi najbliżsi rywale. BBSK ma za sobą 9. rozegranych kolejek. Wicemistrz Turcji na ligowym podwórku radzi sobie ze zmiennym szczęściem. Przy 7 triumfach i dwóch porażkach zespół prowadzony przez Hakana Ozkana jest sklasyfikowany na trzecim miejscu. Dysproporcje między liderem, a kolejnymi drużynami nie są jednak znaczące. Cenne ligowe punkty nasz najbliższy rywal zgubił w meczu 9. kolejki. W rywalizacji z Afyon Bld. Rouzier i jego koledzy potrzebowali do triumfu pięciu setów. Doskonale znany kędzierzyńskim kibicom atakujący wicemistrza Turcji był najpewniejszym punktem swojego zespołu, zdobywając 16 punktów i prowadząc BBSK do zwycięstwa.

To właśnie atakujący reprezentacji Francji jest jedną z wyróżniających się postaci BBSK Istanbul. Siła ataku zespołu wicemistrza Turcji opiera się właśnie na reprezentantach z Francji. Obok Rouziera w BBSK możemy zobaczyć byłego zawodnika Jastrzębskiego Węgla i Skry Bełchatów – Nicolasa Marechala czy też jednego z czołowych środkowych – Nicolasa Le Goff’a. Francuskie trio swoja dobrą dyspozycje potwierdziło w ostatnim ligowym spotkaniu. – BBSK ma bardzo dobry zespół, z trzema reprezentantami Francji, jak Rouzier, Marechal i środkowy – Le Goff. Naprawdę ważne jest, aby rozpocząć dobrze, od zwycięstwa, to jest istotne z punktu widzenia wyrównanej grupy, jaką mamy. Zespół turecki jest mocny, ponieważ poza wspomnianymi reprezentantami Francji mają dobrych zawodników tureckich. Musimy starać się wykorzystać fakt, że mamy trochę bardziej wyrównaną ligę w porównaniu do Turcji, gdzie zawodnicy są przyzwyczajeni do gry na określonym poziomie kilka razy – analizując rywala mówił Ferdinando de Giorgi.

Nasi zawodnicy zgodnie przyznali, że fakt rozpoczęcia rywalizacji na własnym terenie jest sporym atutem. -Bardzo liczymy na wsparcie naszych kibiców. Mamy nadzieję, że spotkanie z drużyna turecką będzie dobrym widowiskiem i że wynik będzie korzystny – mówił Paweł Zatorski. Spotkanie z BBSK Istanbul już jutro w Hali Azoty, początek meczu o godz. 18:00. Transmisje ze spotkania przeprowadzi telewizja Polsat Sport.