Rozpoczynamy siatkarską Ligę Mistrzów
Liga Mistrzów CEV
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
3:0
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
21 listopada 2018, 18:00
Kędzierzyn-Koźle
25:16 25:16 25:17

Siatkarska Liga Mistrzów wraca do Kędzierzyna-Koźla. W fazie grupowej nasz zespół zmierzy się z dwoma czołowymi klubami włoskimi – Cucine Lube Civitanova i Azimut Modena oraz debiutującym w rozgrywkach CEZ Karlovarsko, to właśnie mistrz Czech będzie pierwszym rywalem ZAKSY.

W tym tygodniu wystartowały elitarne rozgrywki Ligi Mistrzów. W tym sezonie formuła Ligi Mistrzów jest nieco inna niż w poprzednich latach, nie będzie Final Four, a do kolejnej fazy awansuje mniej drużyn niż to miało miejsce chociażby rok temu. Na grę w fazie pucharowej mogą liczyć zwycięzcy poszczególnych grup oraz trzy drużyny z drugich miejsc, mające na swoim koncie najlepsze rezultaty. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle trafiła na wyjątkowo wymagających rywali, zanim zmierzymy się z zespołami z czołówki włoskiej Serie A przed nami konfrontacja z debiutującymi na parkietach Ligi Mistrzów Czechami. Nasz zespół zmagania rozpocznie we własnej hali. Pierwszym rywalem podopiecznych Andrei Gardiniego będą siatkarze mistrza Czech – CEZ Karlovarsko.

ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - Cuprum Lubin

VK Karlovarsko w konfrontacji z pozostałymi ekipami grupy B Ligi Mistrzów określane jest mianem outsidera. Na tym etapie rozgrywek nie ma jednak łatwych rywali, mistrz Czech ma na koncie udany początek sezonu. Podobnie jak ZAKSA siatkarze CEZ Karlovarsko nie doznali jeszcze porażki na ligowym podwórku. Z dorobkiem 22 punktów nasz najbliższy rywal aktualnie zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli. O sile zespołu prowadzonego przez Jiri Novaka stanowią głównie Czesi, wspierani przez Dana Van Haarlema czy Jalena Penrose. Po drugiej stronie siatki zobaczymy m.in. wielokrotnego reprezentanta Czech – Ondreja Hudecka. Skład mistrzów Czech to połączenie młodości z doświadczeniem.

Kędzierzynianie zmagania PlusLigi rozpoczęli z wysokiego „C”. Nasz zespół po mocnym początku zmierza od zwycięstwa do zwycięstwa, czego potwierdzeniem jest pozycja lidera w naszej ekstraklasie. ZAKSA dała się poznać rywalom jako zespół dobrze zagrywający, dysponujący nie tylko celną zagrywką ale mogący się pochwalić regularnością w ataku. Fakt, jak silnym elementem w grze wicemistrzów Polski jest blok potwierdza chociażby druga pozycja Mateusza Bieńka w kategorii najlepiej blokujących zawodników PlusLigi. Nasz mistrz świata dotychczas zanotował 21 punktowych bloków. Nie tylko indywidualne rezultaty poszczególnych zawodników ZAKSY, ale również ogranie na parkietach Ligi Mistrzów nie będzie bez znaczenia. Niektórzy z naszych zawodników mają już doświadczenie z poprzednich sezonów gry w elitarnych rozgrywkach, inni w środowym starciu zadebiutują w tych rozgrywkach, jednak jak podkreśla Łukasz Kaczmarek stresu wynikającego z debiutu nie będzie. Rola faworyta przypisywana jest ZAKSIE, kędzierzynianie mają jasny cel – od wygranej rozpocząć tę edycję Ligi Mistrzów.

Spotkanie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z VK CEZ Karlovarsko zaplanowano na środę, 21 listopada, początek meczu o godz. 18:00. Transmisję ze spotkań Ligi Mistrzów będą dostępne na kanale Canal+ Sport.