Rozpoczynamy play-off PlusLigi

Zmagania PlusLigi wkroczyły w decydującą fazę, po udanej dla naszego zespołu fazie zasadniczej czekają nas emocje związane z fazą play-off. Pierwszym rywalem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, na drodze do wymarzonego finału, będzie Ślepsk Suwałki.

Podopieczni Nikoli Grbicia w etap play-off wkroczyli jako triumfator fazy zasadniczej PlusLigi. Bilans ZAKSY w tej części rozgrywek najlepiej potwierdza dominację naszego zespołu, kędzierzynianie wygrali 23 z 26. rozegranych meczów, gromadząc na swoim koncie aż 70 punktów. Przewaga naszego zespołu nad drugim w tabeli Jastrzębskim Węglem wyniosła aż 14 oczek. Nasz najbliższy rywal zakończył pierwszą fazę zmagań na ósmym miejscu. Ślepsk zanotował 12 zwycięstw i 14 porażek, kończąc ten etap rozgrywek z dorobkiem 36 punktów. Przy czym podopieczni Andrzeja Kowala o przepustkę do fazy play-off walczyli praktycznie do końca, na ostatniej prostej suwalczanie o dwa punkty wyprzedzili AZS Olsztyn.

Mecze rundy play-off rozgrywane są do dwóch zwycięstw, wyższa pozycja ZAKSY na koniec rundy zasadniczej daje naszej drużynie przywilej rozpoczęcia rywalizacji na własnym terenie, również ewentualny trzeci (decydujący) mecz rozgrywany byłby wówczas w HWS Azoty. Zmagania rozpoczniemy w ten weekend, a już za tydzień w Suwałkach czeka nas drugi mecz. Zarówno dotychczasowa dyspozycja kędzierzynian, jak i bilans meczów obu ekip przemawia na korzyść kędzierzynian. Mimo że dla naszego najbliższego rywala to dopiero drugi sezon na parkietach ekstraklasy, a wszystkie z czterech starć z suwalczanami wygrała ZAKSA, zespół prowadzony przez Andrzeja Kowala zdążył pokazać się z dobrej strony. W tym sezonie wbrew temu na co wskazywałyby wyniki  (wygrane 3:0 i 3:1) Ślepsk postawił naszej drużynie twarde warunki, tego typu walki możemy oczekiwać również tym razem.

Podopieczni Nikoli Grbicia wyraźnie są na fali, znakomita gra ZAKSY ma swoje odzwierciedlenie w rezultatach, przed tygodniem nasz zespół sięgnął po kolejne trofeum w tym sezonie – Puchar Polski. W półfinale po zaciętym spotkaniu ZAKSA wygrała z ekipą z Zawiercia, finał to trzysetowe zwycięstwo nad Jastrzębskim Węglem. Już te mecze pokazały możliwości i siłę charakteru naszego zespołu. Kilka dni później kędzierzynianie stanęli przed kolejnym wyzwaniem, po wyeliminowaniu z walki w Lidze Mistrzów Cucine Lube Civitanova zespół trenera Grbicia w półfinale mierzył się z sześciokrotnym triumfatorem elitarnych rozgrywek – Zenitem Kazań. To starcie potwierdziło, że nasz zespół walczy do końca, pomimo trudnego startu i prowadzenia rywali w meczu 2:0 kędzierzynianie w imponującym stylu zdołali odwrócić losy rywalizacji, wywożąc z Kazania bardzo ważne zwycięstwo.

Dla walczących na wszystkich frontach siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle decydująca faza sezonu jest wyjątkowo intensywna, ZAKSA jest jednak gotowa na to wyzwanie. Przed nami emocje wiązane z fazą play-off. Pierwszy mecz ćwierćfinałowy pomiędzy Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a Ślepkiem Suwałki zaplanowano na niedzielę, 21 marca. Początek spotkania o godz. 14:45, transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport.