Rozpędzona ZAKSA przetestuje kielczan
Dafi Społem Kielce
1:3
Dafi Społem Kielce
25 marca 2018, 17:00
Kielce
15:25 25:23 15:25 13:25

27. kolejka PlusLigi już wystartowała, podopieczni Andrei Gardiniego swoje spotkanie rozegrają w niedzielne popołudnie. O ligowe punkty tym razem nasz zespół powalczy w Kielcach.

Już tylko cztery mecze dzielą nas od fazy play-off PlusLigi. Nasz zespół trzy z tych spotkań rozegra na wyjeździe. Na terenie rywali podopieczni Andrei Gardiniego walczą już w ten weekend. Mistrza Polski podejmie Społem Kielce. Zarówno rezultaty w tym sezonie, jak i historia zmagań kędzierzyńsko- kieleckich przemawiają na korzyść naszego zespołu. W rywalizacji ligowej z zespołem z Kielc mierzyliśmy się aż 18 razy, z czego w 16 spotkaniach triumfował nasz zespół. Kielczanom po raz ostatni udało się urwać punkty ZAKSIE w sezonie ligowym 2013/2014. Również rezultaty z aktualnego sezonu nie zapowiadają, że Społem Kielce zdoła przerwać tę, pechową dla siebie, passę. Po 26. meczach mistrzowie Polski z dorobkiem 68 punktów pozostają na pozycji lidera, kielczanie natomiast zamykają tabelę, dorobek ekipy Dariusza Daszkiewicza to skromne 14 oczek.

_MG_0071

Zarówno obecna sytuacja, jak i cele obu ekip są skrajnie różne. Nasz zespół mierzy w obronę tytułu mistrzowskiego, podczas gdy nad kielczanami zebrały się czarne chmury i tylko szczęśliwy splot wydarzeń może uchronić zespół z województwa Świętokrzyskiego przed spadkiem z ekstraklasy. Mimo trudnej sytuacji nasi najbliżsi rywale nie składają broni, nasz zespół do meczu przystąpi więc w pełni skoncentrowany. Społem Kielce ma za sobą ważny, jednak przegrany mecz z BBTS-em Bielsko-Biała, na terenie rywali siatkarze Dafi Społem Kielce ugrali tylko jednego seta. Najjaśniejszą postacią swojego zespołu był Tomislav Dokić, zdobywca 18 punktów, wsparciem dla swojego kolegi był doświadczony na plusligowych parkietach Maciej Pawliński, dobra gra tego duetu okazała się niewystarczającą. Poza wspomnianą dwójką należy zwrócić uwagę na Jakuba Wachnika, który w pierwszym meczu z ZAKSĄ był najlepiej punktującym zawodnikiem swojego zespołu.

ZAKSA przed tygodniem w meczu ligowym zdemolowała Espadon Szczecin. Zmagający się z kontuzjami szczecinianie nie mieli sportowych argumentów pozwalających dotrzymać kroku ZAKSIE i to nasz zespół kontrolował sytuację, wygrywając po niespełna godzinie. To była dopiero próba możliwości kędzierzynian. Kilka dni później ponownie nasz zespół musiał walczyć, tym razem w arcyważnym meczu rozgrywanym w ramach elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów. Również spotkanie rewanżowe z Jastrzębskim Węglem ułożyło się po myśli mistrzów Polski i ZAKSA awansowała do kolejnej fazy play-off. To był kolejny znakomity występ Maurice’a Torresa, nasz atakujący był bezwzględny wobec rywali.

_MG_0146

Jak przyznają nasi zawodnicy trudy sezonu i zmęczenie wynikające z intensywnego grafiku meczów są odczuwalne, ZAKSA nie zamierza jednak zwalniać tempa. W pierwszym meczu tego sezonu z Dafi Społem Kielce pokonaliśmy rywali 3:1, również tym razem mistrzowie Polski mierzą w komplet oczek. Spotkanie 27. kolejki pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a Dafi Społem Kielce zaplanowano na niedzielę 25 marca, początek meczu o godz. 17:00.