Rozlosowano pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski

W siedzibie Polskiej Ligi Siatkówki rozlosowano pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2020. Ostatecznego rywala Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle poznamy 12 stycznia, po meczu z BKS Visłą Bydgoszcz.

Przed Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaległy mecz pierwszej rundy fazy zasadniczej. W konfrontacji z obecnie zajmującym ostatnie miejsce w ligowej tabeli rywalem to siatkarze mistrza Polski będą zdecydowanym faworytem. To właśnie wynik spotkania naszego zespołu z BKS Visłą Bydgoszcz zadecyduje o tym, z kim podopieczni Nikoli Grbicia zmierzą się w ćwierćfinale Pucharu Polski. Kędzierzynianom wystarczy jeden punkt, aby zakończyć tę część rozgrywek na pierwszym miejscu, przy takim rozwoju wypadków nasz zespół pojedzie do Bielska-Białej, w walce o turniej finałowy mierząc się z miejscowym BBTS-em. W przypadku porażki za trzy punkty, z bielszczanami zmierzą się siatkarze z Warszawy, a ZAKSA zagra z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski zaplanowano na 14 i 15 stycznia 2020 roku. O awansie do turnieju finałowego decyduje jedno spotkanie. Wszystkie mecze będą transmitowane przez telewizję Polsat Sport. Finał z udziałem czterech drużyn zostanie rozegrany w dniach 14-15 marca, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle do rywalizacji przystępuje jako obrońca trofeum zdobytego w 2019 roku.