Rafał Szymura: Myślę, że zakończymy tę rywalizację u nas

Drugie spotkanie finałowe przyniosło ważne zwycięstwo naszego zespołu. W rywalizacji o mistrzostwo prowadzimy 2:0 i do końcowego sukcesu ZAKSIE brakuje jednego triumfu. Jak podkreślał Rafał Szymura trzeba być gotowym na zacięte spotkanie. – Następny mecz w sobotę będzie na pewno trudnym pojedynkiem – mówił nasz zawodnik.

Podopieczni Andrei Gardiniego w drugim meczu finałowym zdominowali rywali, nie pozwalając stołecznym ugrać nawet seta. Siatkarze ZAKSY wykazali się wolą walki, pokazując charakter i serce do gry. Nasz zespół przystąpił do ataku od pierwszych akcji spotkania, to właśnie kędzierzynianie rozstrzygali na swoją korzyść dłuższe wymiany. – Wyszliśmy na to spotkanie bardzo zmotywowani, chcieliśmy wygrać i pokazać, że jesteśmy mocni i to się udało – o nastawieniu do spotkania i woli walki mówił Rafał Szymura.

Przyjmujący naszego zespołu tym razem rozpoczął mecz w wyjściowym składzie, do oczek zdobywanych w ataku dodając celny serwis. Mimo cennego zwycięstwa kędzierzynianie tonują emocje, podkreślając, że ważne jest aby nie stracić koncentracji i równie pewnie zagrać w kolejnym spotkaniu, bo to również będzie zacięte starcie. – Następny mecz w sobotę będzie na pewno trudnym pojedynkiem, jednak jeśli uda nam się tak zmotywować to myślę, że zakończymy tę rywalizację u nas i będziemy się cieszyć ze zwycięstwa, ale do tego daleka droga. Teraz wracamy na spokojnie, przed nami regeneracja, siłownia, w piątek jeden trening, a w sobotę o godz. 17:30 pełen atak – dodał Rafał Szymura.