Radosław Gil nowym rozgrywającym Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

ZAKSA S.A. informuje, że do składu Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle dołączył nowy zawodnik. Szeregi naszej drużyny zasilił rozrywający – Radosław Gil.

ZAKSA S.A. będzie piątym plusligowym klubem, którego barw będzie bronił Radosław Gil. 26- letni rozgrywający swój debiut w rozgrywkach PlusLigi zanotował w sezonie 2014/2015, broniąc barw Jastrzębskiego Węgla. Z Jastrzębia-Zdroju w sezonie 2017/2018 przeniósł się do słoweńskiego Calcit Kamnik.

W swojej dotychczasowej karierze nasz nowy rozgrywający bronił również barw Indykpolu AZS-u Olsztyn (2018/2019), BKS-u Visły Bydgoszcz (2019/2020), Hapoelu Yoav Kfar Saba (2020/2021), BBTS-u Bielsko-Biała (2021/2022). Obecny sezon zaczynał natomiast w lidze cypryjskiej – w KUUTIOHOMES Pafiakos.

W naszym zespole Radosław Gil zajmie miejsce zmagających się z urazami Marcina Janusza i Przemysława Stępnia. Pierwszym meczem naszego nowego rozgrywającego w barwach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle będzie mecz 5. kolejki PlusLigi z Asseco Resovią Rzeszów.

Cieszę się, że Radosław Gil dołączył do naszej drużyny. W tak trudnym momencie pod względem zdrowotnym, w jakim się znaleźliśmy, tego typu wsparcie będzie nieocenione. Wierzymy, że swoją grą i zaangażowaniem pomoże nam walczyć o kolejne sukcesy – przyznał prezes ZAKSA S.A. – Piotr Szpaczek.

Radek – witamy w #ZAKSAfamily!