Przyjmujący zostają w ZAKSIE!

W składzie Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w kolejnym sezonie 2022/2023 zobaczymy doświadczonych przyjmujących: Adriana Staszewskiego i Wojciecha Żalińskiego.

Dla Adriana Staszewskiego najbliższy sezon będzie trzecim, jaki pochodzący z Kielc, przyjmujący rozegra w barwach ZAKSY. 32- letni zawodnik do Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle trafił w 2020 roku z belgijskiego Lindemans Aalst. Z naszym zespołem dwukrotnie zdobywał złoto siatkarskiej Ligi Mistrzów (2021, 2022), wygrał Superpuchar Polski (2020), dwa Puchary Polski (2021, 2022), zostając wicemistrzem (2021) i mistrzem Polski (2022).

Bardzo cieszę się, że zostaję w ZAKSIE. Jako zawodnik zawsze zagrzewałem miejsce na dłużej w klubach, a Kędzierzyn-Koźle jest najlepszym miejscem w jakim byłem. Będąc w jednym miejscu przez kilka sezonów cały sztab szkoleniowy poznaje mnie lepiej, przez co szybciej i z większą efektywnością są mi w stanie pomóc – przyznał przyjmujący Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Kole, podkreślając jak dobrze czuje się w ZAKSIE. – Myślę, że każdy zawodnik, który grał lub gra w Kędzierzynie-Koźlu powie śmiało, że mamy świetną atmosferę w szatni, a wiadomo, że wtedy każdemu lepiej ” się pracuje”. Tutaj niczego nam nie brakuje i możemy w 100% skupić się na treningach. A jeśli chodzi o cele sportowe – nic się nie zmieniło. Będziemy ciężko trenować by wygrywać mecze, przy okazji bawiąc się siatkówką – dodał Adrian Staszewski.

Na dłużej w Kędzierzynie-Koźlu postanowił zatrzymać się kolejny z doświadczonych przyjmujących. Wojciech Żaliński swoją grą będzie cieszył fanów ZAKSY również w najbliższym sezonie (2022/2023). Wojtek do zwycięzców Ligi Mistrzów dołączył przed sezonem 2021/2022 bardzo szybo wkomponowując się w nasz zespół. W historycznym, zwieńczonym potrójną koroną, sezonie z naszą drużyną zdobył tytuł mistrza kraju, wygrał walkę o Puchar Polski, a także triumfował w Superfinale Ligi Mistrzów.

Jestem niesamowicie zadowolony, że dalej będę częścią #ZaksaFamily, pierwszy sezon w klubie już do końca życia będzie mi się kojarzył przede wszystkim z tym, co było moim celem przy podpisaniu kontraktu – trofeami – odnosząc się do złotego sezonu kędzierzyńskiej siatkówki mówił nasz zawodnik. – ZAKSA to nie tylko trofea, a głównie świetna drużyna, żyjąca w rodzinnej atmosferze, otoczona troskliwą opieką ze strony sztabu szkoleniowego i klubu. Przed nami kolejny sezon grania o zwycięstwo w każdych rozgrywkach, w których będziemy uczestniczyć, a miniony sezon jest dowodem, że dla tej drużyny nie ma celów nierealnych – podkreślił Wojciech Żaliński.

W szeregach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w najbliższym sezonie obok Adriana Staszewskiego i Wojciecha Żalińskiego zobaczymy: Łukasza Kaczmarka, Aleksandra Śliwkę, Marcina Janusza, Davida Smitha i Erika Shojiego. O przedłużeniach kontraktów z reprezentantami Polski i Stanów Zjednoczonych informowaliśmy w kwietniu.