Przed ZAKSĄ seria meczów wyjazdowych

Po zaległym meczu 18. kolejki w Kędzierzynie-Koźlu nasz zespół czekają kolejne mecze na terenie rywala. Tę serię rywalizacji rozpoczniemy w Iławie, gdzie już w niedzielę Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z Indykpolem AZS-em Olsztyn.

Za naszym zespołem niemal wszystkie zaległe mecze PlusLigi. Po 21 rozegranych meczach kędzierzynianie utrzymują pozycję lidera PlusLigi, podopieczni Gheorghe Cretu zgromadzili do tej pory 55 punktów, co pozwala utrzymać im przewagę nad kolejnymi w zestawieniu zespołami z Jastrzębia-Zdroju i Bełchatowa. Po ostatnim potknięciu, jakim był przegrany mecz z PGE Skrą Bełchatów, przewaga ZAKSY stopniała do jednego punktu. Rozgrywany w tym tygodniu zaległy mecz 18. kolejki PlusLigi był wyjątkowo zaciętym widowiskiem, nasz zespół miał swoje szanse na przechylenie szali zwycięstwa i zatrzymanie cennych punktów w Kędzierzynie-Koźlu. W końcówkach rozstrzyganych na przewagi skuteczność sprzyjała jednak przyjezdnym i to bełchatowianie na swoim koncie zapisali trzy punkty, nasz zespół natomiast odniósł drugą porażkę na plusligowych parkietach w tym sezonie.

Teraz czas wrócić na zwycięską ścieżkę, w sobotę o ligowe punkty Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle powalczy w Iławie. Rywalem kędzierzynian będzie Indykpol AZS Olsztyn. Olsztynianie w tym sezonie radzą sobie ze zmiennym szczęściem, na 23 rozegrane spotkania akademicy zanotowali 13 zwycięstw, odnosząc 10 porażek. Ten bilans pozwolił naszemu przeciwnikowi zgromadzić 38 punktów i uplasować się na wysokim piątym miejscu w ligowej klasyfikacji. Olsztynianie wciąż czują na plecach oddech Resovii, która ma dokładnie ten sam dorobek punktowy. Kiedy nasz zespół rywalizował ze Skrą AZS podejmował Trefl Gdańsk. To spotkanie ułożyło się po myśli zespołu Javiera Webera i komplet punktów został na Warmii i Mazurach. Najjaśniejszym punktem w szeregach AZS-u był Torey DeFalco, zdobywca 26 punktów i MVP meczu.

Na fali zwycięstwie siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn do meczu z liderem podchodzą optymistycznie. Mimo ostatniego potknięcia niezmiennie faworytem pozostaje ZAKSA. W historii zmagań najwyższej klasy rozgrywkowej kluby z Kędzierzyna-Koźla i Olsztyna rywalizowały ze sobą aż 60, z czego aż 40 spotkań na swoją korzyść rozstrzygali kędzierzynianie. Ostatni raz Indykpol AZS Olsztyn wygrał z naszym zespołem w sezonie 2014/2015, od tego momentu ZAKSA regularnie poprawia swoje noty. Również mecz pierwszej fazy rundy zasadniczej ułożył się po myśli naszego zespołu, w HWS Azoty rywale nie ugrali nawet seta. Również tym razem liczymy na tak korzystne rozstrzygnięcie rywalizacji.

Mecz 24. kolejki PlusLigi zaplanowano na niedzielę, 20 marca. Początek spotkania o godz. 14:45, transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport.