Przed nami ostatni mecz fazy zasadniczej

Sezon wkracza w kluczową fazę, za niespełna tydzień nasz zespół przystąpi do walki o Puchar Polski, przed ZAKSĄ kluczowe mecze Ligi Mistrzów, a następnie walka w play-off PlusLigi. Przedsmakiem tych emocji będzie mecz kończący pierwsza rundę ekstraklasy.

Fazę zasadniczą Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zakończy meczem na szczycie, podopieczni Nikoli Grbicia w meczu 26. kolejki zmierzą się z drugim zespołem poprzedniego sezonu – Vervą Warszawa ORLEN Paliwa. Nasz zespół z dorobkiem 67. punktów po 25. rozegranych meczach i bilansem 22. zwycięstw i trzech porażek pozostaje liderem tabeli. Tej pozycji nikt nam nie odbierze, bowiem uplasowany na drugim miejscu  z 56. punktami Jastrzębski Węgiel ma za sobą komplet rozegranych spotkań.

Stołeczni to obecnie piąty zespół ligowej tabeli, ekipa trenera Anastasiego wciąż ma szanse na poprawienie swojej pozycji. Warszawianie przy zmiennym szczęściu na 25 rozegranych spotkań wygrali 16 meczów, notując 9 porażek, co pozwoliło n zgromadzenie 45. punktów. Identyczny dorobek punktowy ma również Skra Bełchatów, zajmująca pozycję tuż za ekipą trenera Anastasiego. Przy czym Skra w swoim ostatnim meczu tej fazy podejmuje zamykający ligową stawkę MKS Będzin. Co więcej warszawianie przy korzystnym dla nich wyniku meczu pomiędzy ekipami z Rzeszowa i Olsztyna wciąż mogą awansować na czwarte miejsce. Obecnie czwarta w tabeli Asseco Resovia Rzeszów ma bowiem tylko jeden punkt więcej od zespołu ze stolicy. Tym samym mimo że już pierwsze mecze 26. kolejki PlusLigi wyłoniły ekipy, którym przyjdzie walczyć w fazie play-off to ostatnich kilka spotkań może przynieść sporo przetasowań.

ZAKSA do starcia na szczycie przystąpi w wyjątkowo dobrych nastrojach, kilka dni temu podopieczni Nikoli Grbicia z walki o półfinał elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów wyeliminowali włoskiego giganta- Cucine Lube Civitaniva. Nasz zespół po raz kolejny zaprezentował siatkówkę na najwyższym poziomie i siłę zespołowości, a celne zagrywki Jakuba Kochanowskiego czy Łukasza Kaczmarka w decydującym fragmencie złotego seta pokazały jak silną bronią dysponuje nasz zespół. Pozytywów po tym spotkaniu było więcej, uwadze ekspertów nie umknęła znakomita zmiana Krzysztofa Rejno, nasz środkowy nie tylko utrzymywał wysokie noty na siatce, ale również dołączył do grona znakomicie zagrywających zawodników naszego zespołu. Konsekwentna i cierpliwa gra – to siła Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. O skuteczności podopiecznych Nikoli Grbicia stołeczni przekonali się już w tym sezonie, w meczu pierwsze fazy rundy zasadniczej, rozgrywanym w Warszawie, kędzierzynianie wygrali 3:1.

O ile ZAKSA wciąż walczy na trzech frontach (PlusLiga, Puchar Polski i Liga Mistrzów) to drużynie z Warszawy pozostała już jedynie rywalizacja na boiskach PlusLigi. Zmagania na europejskich parkietach stołeczni zakończyli na etapie fazy grupowej, Vervie do awansu zabrakło niewiele. Podopieczni trenera Anastasiego zajmując 7. miejsce po pierwszej rundzie fazy zasadniczej zamknęli sobie drogę do walki o Puchar Polski. Teraz stołeczni walczą o jak najlepszą pozycję przed wkroczeniem w kluczowy etap zmagań ligowych. Tydzień temu stołeczni o ligowe punkty walczyli w Bełchatowie, urywając miejscowym tylko jednego seta. Najlepiej punktującymi zawodnikami Vervy Warszawa byli Bartosz Kwolek i Michał Superlak. Nie bez znaczenia była również czujna gra w bloku. Wynik 3:1 nie do końca oddaje przebieg rywalizacji, stołeczni mieli swoje szanse, jak chociażby w rozstrzyganym na przewagi trzecim secie spotkania. Przed naszym zespołem bez wątpienia wymagające starcie, kto zakończy pierwszą fazę rundy zasadniczej zwycięstwem – przekonamy się niebawem.

Mecz 26. kolejki PlusLigi z Vervą Warszawa ORLEN Paliwa rozegramy w niedzielę, 7 marca. Początek spotkania o godz. 14:45, transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport.