Poznaliśmy rywali w Lidze Mistrzów

W Luksemburgu rozlosowano grupy siatkarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2020/2021. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle trafiła do grupy A, w której czeka nas m.in. polskie starcie na szczycie. Zadowolony z wyników losowania był Nikola Grbić. – Trafiliśmy na dobrą grupę. Moim zdaniem walka o pierwsze miejsce będzie rozstrzygać się między nami, a PGE Skrą Bełchatów – przyznał nasz trener.

Wygrywając rozgrywki PlusLigi w sezonie 2019/2020 nasz zespół zagwarantował sobie możliwość gry w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Podobnie jak pozostałe ekipy z czołówki (Cucine Lube Civitanova, Zenit Kazań, Leo Shoes Modena czy Lokomotiv Novosybirsk) kędzierzynianie byli losowani z pierwszego koszyka. To właśnie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn- Koźle została wylosowana jako pierwszy zespół, trafiając do grupy A rozgrywek. Rywalem, który w pierwszej kolejności dołączył do naszej drużyny było tureckie Fenerbahce Stambuł, następnie do grupy A trafił belgijski Lindemans Aalst, zestawienie uzupełnił doskonale znany nam rywal ze zmagań ligowych – PGE Skra Bełchatów. Tym samym już na etapie fazy grupowej elitarnych rozgrywek czeka nas „polskie” starcie.

„Myślę, że trafiliśmy na dobrą grupę. Będziemy rywalizować z mocnymi ekipami, jakimi są Fenerbahce i Skra, również belgijski zespół (Lindemans Aalst) jest dla nas dobrym przeciwnikiem. W porównaniu z poprzednim sezonem mamy mocniejszą grupę, na pewno bardziej wyrównaną. Moim zdaniem walka o pierwsze miejsce będzie rozstrzygać się między nami, a PGE Skrą Bełchatów. Mamy duże szanse na zwycięstwo i awans, wierzę, że zrealizujemy ten cel i będziemy walczyć również w fazie ćwierćfinałowej.”

Nie mniej interesująco zapowiada się włoska konfrontacja w grupie B, do której obok prowadzonego przez Ferdinando de Giorgiego Cucine Lube Civitanova trafiła drużyna Wilfredo Leona i Vitala Heynena – Sir Sicoma Monini Perugia. Do mocnej grupy D dołączył zespół z Warszawy (gdzie znalazły się takie ekipy jak Leo Shoes Modena czy Kuzbass Kemerovo), ostatni reprezentant PlusLigi – Jastrzębski Węgiel przystąpi do rozgrywek nieco wcześniej, zaczynając od rundy kwalifikacyjnej, w przypadku awansu jastrzębianie trafią do grupy C, w której znalazł się m.in. Zenit Kazań.

Zmagania fazy grupowej, od których rywalizację rozpoczną podopieczni Nikoli Grbicia mają wystartować w połowie listopada (po zakończeniu kwalifikacji).

Podział na grupy Ligi Mistrzów 2020/2021:

Grupa A:
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (POL)
Fenerbahce Stambuł (TUR)
Lindemans Aalst (BEL)
PGE Skra Bełchatów (POL)

Grupa B:
Cucine Lube Civitanova (ITA)
Arkas Izmir (TUR)
Tours VB (FRA)
Sir Sicoma Monini Perugia (ITA)

Grupa C:
Zenit Kazań (RUS)
Berlin Recycling Volleys (GER)
ACH Volley Ljubljana (SLO)
Zwycięzca grupy G

Grupa D:
Leo Shoes Modena (ITA)
VERVA Warszawa ORLEN Paliwa (POL)
Knack Roeselare (BEL)
Kuzbass Kemerowo (RUS)

Grupa E:
Lokomotiv Nowosybirsk (RUS)
VfB Friedrichshafen (GER)
CEZ Karlovarsko (CZE)
Zwycięzca grupy H