Poznaliśmy rywala w ćwierćfinale TAURON Pucharu Polski

W piątek popołudniu, 5 lutego, w siedzibie Polsatu Sport odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych TAURON Pucharu Polski. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w swoim pierwszym meczu pucharowym zmierzy się Asseco Resovią Rzeszów.

Przypomnijmy, że awans do ćwierćfinałów Pucharu Polski uzyskało sześć najlepszych drużyn PlusLigi, uznając mecze pierwszej rundy fazy zasadniczej. Obok zdecydowanego lidera Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle były to: Jastrzębski Węgiel, PGE Skra Bełchatów, Aluron CMS Warta Zawiercie, Trefl Gdańsk oraz Asseco Resovia Rzeszów. Tę grupę uzupełniły dwie czołowe drużyny zaplecza ekstraklasy: BBTS Bielsko-Biała oraz BKS Visła Bydgoszcz.

Nasz zespół ze względu na zajęte pierwsze miejsce był rozstawiony w losowaniu, ten przywilej spotkał również ekipy z Jastrzębia-Zdroju, Bełchatowa i Zawiercia. Do tej czwórki miły być dolosowane zespoły z Tauron 1. Ligi Mężczyzn oraz plusligowe Resovia  i Trefl Gdańsk.

Ceremonia rozpoczęła się właśnie od wylosowania rywala ćwierćfinałowego Grupy Azoty ZAKA Kędzierzyn-Koźle. Los na naszej drodze postawił Asseco Resovię Rzeszów, a więc po raz trzeci w krótkim czasie zmierzymy się z zespołem z Podkarpacia. Ze względu na lepszą pozycję po pierwszej rundzie fazy zasadniczej PlusLigi gospodarzem starcia będzie ZAKSA, ćwierćfinały zaplanowano na 16-17 lutego. Wstępnie mecz z udziałem naszego zespołu wyznaczony jest na środę, 17 lutego (o ewentualnych zmianach terminu będziemy informować na bieżąco.

Zwycięzca naszego ćwierćfinału w półfinale zmierzy się z wygranym z pary BBTS Bielsko-Biała – Aluron CMC Warta Zawiercie. Półfinały i wielki finał zaplanowano na  weekend 14 marca. Polska Liga Siatkówki  ogłosiła równie, że gospodarzem turnieju finałowego będzie miasto Kraków. Areną zmagań najlepszych polskich drużyny będzie odnowiona hala Hutnika – Hala Widowiskowo-Sportowa Suche Stawy.