Piotr Szpaczek, Tuomas Sammelvuo i Aleksander Śliwka o wynikach losowania grup w Lidze Mistrzów

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra w grupie A siatkarskiej Ligi Mistrzów. Wyniki losowania ocenili Prezes ZAKSA S.A. – Piotr Szpaczek, trener naszego zespołu Tuomas Sammelvuo oraz kapitan Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – Aleksander Śliwka.

„Najbliższy sezon Ligi Mistrzów będzie dla nas wyjątkowy. Wzorem poprzednich lat postaramy się dojść jak najdalej w tych rozgrywkach i walczyć o obronę trofeum. Zdajemy sobie sprawę że nie będzie to łatwe, tutaj nie ma słabych przeciwników, co potwierdza chociażby obecność w naszej grupie mistrza Turcji i Belgii. Czeka nas trudne zadanie, bez wątpienia każdy z rywali w imię powiedzenia ‘bij mistrza’ będzie chciał dać z siebie wszystko, aby pokonać triumfatora trzech ostatnich edycji Ligi Mistrzów.”

„Nasza grupa jest dość ciekawa. Jeśli mówimy o pierwszym z wylosowanych rywali, a więc Knack Roeselare tak się złożyło, że zagramy w hali, którą znamy bardzo dobrze, bo graliśmy tam w ostatnim sezonie z Menen. Roeselare to mocny zespół, byli bliscy wygrania przed rokiem Pucharu CEV, pokonując Modenę we Włoszech 3:0, to potwierdza jak niebezpieczny to przeciwnik. Ziraat Bank to kolejny z zespołów, który znamy dość dobrze, regularnie meldują się w rozgrywkach Ligi Mistrzów i bez wątpienia również w tym roku będą chcieli postawić kolejny krok. Przez ostatnie trzy lata sięgali po mistrzostwo Turcji, co sporo mówi o tej drużynie. To zespół z wielkimi ambicjami i bez wątpienia postawią nam trudne warunki. Na pewno to dość niebezpieczni rywale, pamiętajmy, że bronimy tytułu, a każdy z będzie chciał pokonać zespół, który w trzech ostatnich latach wygrywał całe rozgrywki. Ważne będzie dla nas, żeby jak najlepiej rozpocząć zmagania w fazie grupowej i walczyć o awans z pierwszego miejsca w grupie, pamiętajmy o tym, jak trudną drogę mieliśmy przed rokiem. Nie znamy co prawda ostatniego rywala, przed którym kwalifikacje jednak to są rozgrywki Ligi Mistrzów tutaj nie ma słabych drużyn.”

„Jakie by nie były wyniki losowania będziemy musieli dać z siebie wszystko, żeby wyjść z grupy. Celem będzie oczywiście zajęcie pierwszego miejsca w grupie i bezpośredni awans do kolejnej rundy, z pominięciem baraży. Mamy ogromny respekt do wszystkich przeciwników w grupie. Myślę, że zarówno drużyna z Belgii, która była w finale Pucharu CEV i pokazała znakomitą grę w zeszłym sezonie, tak samo Ziraat, który zdobył mistrzostwo Turcji to drużyny, które mają w swoich szeregach klasowych zawodników i nieraz pokazały na międzynarodowej europejskiej arenie świetną grę, także trzeba będzie przeciw nim zagrać naprawdę dobrze, żeby zwyciężyć. Jeszcze nie wiemy, jaki zespół z kwalifikacji dołączy do naszej grupy, jednak z pewnością nie lekceważymy żadnego rywala i podejdziemy w pełni skoncentrowani do tych meczów.”