Paweł Zatorski zostaje w ZAKSIE!

Dwukrotny mistrz świata, od lat reprezentujący barwy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pozostanie zawodnikiem klubu przynajmniej przez kolejne dwa lata.

Paweł Zatorski do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle trafił w 2014 roku, rozstając się z PGE Skrą Bełchatów, wcześniej utalentowany zawodnik występował m.in. w Częstochowie czy SMS-ie Spała, ale to właśnie w Kędzierzynie-Koźlu reprezentant Polski spędził najwięcej czasu. Cztery ostatnie sezony w barwach naszego klubu były wyjątkowo udane dla libero wicemistrzów Polski. Z ZAKSĄ Paweł Zatorski dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Polski,  a w poprzednim sezonie po wicemistrzostwo, zdobył Puchar Polski, awansował również do turnieju finałowego Ligi Mistrzów, zdobywając także wyróżnienia indywidualne i liczne nagrody MVP.

ZAKSA Kedzierzyn Kozle - Cucine Lube Civitanova

Obok triumfów w siatkówce klubowej Paweł Zatorski może pochwalić się medalami zdobywanymi z reprezentacją Polski. Najświeższym sukcesem jest z pewnością zdobyte w 2018 roku mistrzostwo świata, nasz libero jest jednym z zawodników, którzy po ten tytuł sięgali drugi raz z rzędu. W rozgrywkach seniorskich Paweł Zatorski dwukrotnie stawał na podium Pucharu Świata, w 2011 roku zdobył brąz mistrzostw Europy. Nasz zawodnik to również najlepszy libero zeszłorocznych mistrzostw świata.

Obecny sezon jest dla Pawła Zatorskiego piątym w barwach naszego klubu i jak podkreśla sam zawodnik, nie wyobrażał sobie rozstania z ZAKSĄ. – W Kędzierzynie czuję się jak w domu, do tego od kilku lat mamy wyjątkową drużynę, w której panuje świetna atmosfera. To wszystko sprawia, że jakiekolwiek zmiany w tej chwili nie były mi potrzebne. Z dumą będę dalej nosił koszulkę ZAKSY – podkreślił nasz zawodnik.