Obrońcy trofeum rozpoczynają rywalizację w Lidze Mistrzów

Zmagania siatkarskiej Ligi Mistrzów wystartowały podopieczni Gheorghe Cretu rozgrywki zainaugurują w środowy wieczór. Pierwszym rywalem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie zespół ze Słowenii – OK Merkur Maribor.

Losowanie grup siatkarskiej Ligi Mistrzów nie było najszczęśliwsze dla naszego zespołu. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle trafiła do „grupy śmierci”, gdzie obok naszego zespołu znalazły się taki mocne ekipy jak Cucine Lube Civitanova i Lokomotiv Nowosybiersk, zestawienie grupy C uzupełnił zespół ze Słowenii. To właśnie OK Merkur Maribor będzie pierwszym rywalem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Zmagania elitarnych rozgrywek zainaugurujemy na własnym terenie, już w środę, 1 grudnia.

Zespół ze Słowenii jest teoretycznie najmniej wymagającym rywalem, z jakim podopieczni Gheorghe Cretu zmierzą się w tej fazie rozgrywek. Jak zgodnie podkreślają nasi zawodnicy do rywalizacji podejdą z pełną koncentracją. – Każdy zespół, który znalazł się w Lidze Mistrzów zasłużył na to miejsce. Nawet jeśli zespół z Mariboru, rankingowo w porównaniu naszymi pozostałymi  rywalami grupowymi, jest najsłabszy my podejdziemy do tego meczu jak do każdego innego spotkania, ze stuprocentową determinacją, żeby wygrać to spotkanie – przyznał Łukasz Kaczmarek, dodając, że pierwszy mecz nowego sezonu będzie dla zdobywców Ligi Mistrzów 2021 będzie wyjątkowy. – Dla nas na pewno będzie to wyjątkowy mecz, to pierwsze spotkanie w Lidze Mistrzów jakie rozegramy po wygranym finale w Weronie. Przystępujemy do rozgrywek jako obrońca trofeum, więc na pewno będą jakieś dodatkowe emocje – dodał atakujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Nasz zespół zmagania PlusLigi rozpoczął mocnym akcentem, na 10 dotychczas rozegranych spotkań kędzierzynianie wygrali wszystkie. Na równie udana inaugurację liczymy w zmaganiach europejskich pucharów. Jak podkreślił kapitan ZAKSY, MVP Superfinału w Weronie 2021 udany start w rozgrywkach będzie priorytetowy. – Kluczowa będzie koncentracja, jeśli zagramy swoją siatkówkę to powinniśmy w tym meczu kontrolować przebieg wydarzeń. Natomiast na pewno nie będziemy lekceważyć rywala. Jeśli myślimy o wyjściu z grupy to z pewnością w tym pierwszym spotkaniu musimy wygrać. Mam nadzieję, że utrzymamy tę koncentrację i wierzę, że kibice dodadzą nam skrzydeł. Nie możemy się już doczekać tego spotkania – dodał Aleksander Śliwka.

Mecz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z OK Merkur Maribor to spotkanie 1. kolejki grupy C siatkarskiej Ligi Mistrzów. Rywalizację zaplanowano na środę, 1 grudnia. Początek spotkania o godz. 19:30, transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport.  Bilety można zakupić za pomocą systemu sprzedaży internetowej KupBilet.pl, w stacjonarnych punktach dystrybucji, a także w kasach biletowych w hali – na godzinę przed rozpoczęciem meczu.

WAŻNE: Przypominamy również o Zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas meczów Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.