Nikola Grbić: Najważniejsze było podejście

-Gra przeciwko takiej drużynie zawsze jest niebezpieczna, ponieważ rywale nie mają nic do stracenia – o konfrontacji z Vojovodina Novy Sad mówił trener Nikola Grbić.

Mistrz Serbii, po pewnym przebrnięciu przez kwalifikacje do fazy grupowej Ligi Mistrzów, trafił na bardziej wymagającego rywala. W konfrontacji z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle Serbowie nie mieli większych szans, mimo że na przestrzeni poszczególnych setów momentami dotrzymywali kroku mistrzom Polski. Jak podkreślał po meczu Nikola Grbić rywalizacja z takim przeciwnikiem wbrew pozorom nie należy do łatwych. – Dla tej drużyny sukcesem jest sama obecność w Lidze Mistrzów i zwycięstwo grupy kwalifikacyjnej. Dla nich ten wynik już jest satysfakcjonujący. Gra przeciwko takiej drużynie zawsze jest niebezpieczna, ponieważ rywale nie mają nic do stracenia – mówił trener naszego zespołu.

Szkoleniowiec mistrza Polski w pierwszym meczu fazy grupowej dał szanse gry zawodnikom, dotychczas grającym nieco mniej. Nikola Grbić wykorzystał brak limitu obcokrajowców. -Jestem usatysfakcjonowany zwycięstwem, nie tylko ze względu na te ważne trzy punkty, ale również dlatego, że mogłem kilku naszym zawodnikom pozwolić odpocząć, a pograć innym. To ważne, bo gramy co trzy dni, więc mam nadzieję że to nam pomoże w tych kolejnych spotkaniach – dodał Serb.