Nikola Grbić: Musimy być ostrożni

Po twardej walce kędzierzynianie w meczu 2. kolejki zgarnęli komplet punktów. – To był naprawdę bardzo dobry test – o spotkaniu, chwaląc reakcję swojego zespołu w trudnych momentach mówił trener Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Nikola Grbić.

Spotkanie mistrza Polski z MKS-em Będzin było kolejną rywalizacją potwierdzającą wyrównany poziom PlusLigi. Przyjezdni wyszli na boisko bez k0mpleksów, sprawiając naszym zawodnikom niemałe problemy, o czym w rozmowie z ZAKSATV mówił szkoleniowiec mistrza Polski. – To był naprawdę bardzo dobry test, graliśmy przeciwko zespołowi, który być może nie ma mistrzowskich ambicji, ale prezentował się bardzo dobrze przez cały mecz. Byliśmy bardzo blisko, nie chcę powiedzieć do przegrania meczu, ale przynajmniej dwóch setów – odnosząc się do wyrównanych końcówek pierwszej i trzeciej partii mówił Nikola Grbić.

Jak podkreśla serbski szkoleniowiec naszego zespołu zasada ‚bij mistrza’ jest wciąż aktualna, tym bardziej ZAKSA musi być gotowa na wszystko. – Po meczu powiedziałem moim zawodnikom, że musimy być bardzo ostrożni, żeby nie tracić punktów w trakcie tych rozgrywek, bo wszyscy którzy będą grać przeciwko nam nie będą mieli nic do stracenia. Musimy się spodziewać, że rywale zagrają maksimum swoich możliwości, ryzykując wszystko – kontynuował Nikola Grbić, odnosząc się do intensywności terminarza PlusLigi. – To będą trudne rozgrywki, rozpoczęła się rywalizacja i gramy co trzy dni. Nie mamy zbyt wiele czasu na odpoczynek, ale to nasza praca, musimy ją wykonać i mieć nadzieję, że będziemy silni mentalnie, by poprawiać naszą grę dzień po dniu – zakończył trener mistrza Polski.