MP Oldboyów szczęśliwe dla kędzierzynian

Miniony weekend w Kędzierzynie-Koźlu był świętem siatkówki. W ostatnich dniach gościliśmy bowiem 572 zawodników, rywalizujących w sześciu kategoriach wiekowych o tytuł najlepszej ekipy mistrzostw Polski Oldboyów.

Po raz kolejny Kędzierzyn-Koźle gościł mistrzostwa Polski Oldboyów, podobnie jak w poprzednich latach również tym razem w gronie doświadczonych zawodników mogliśmy zobaczyć reprezentantów Kędzierzyna-Koźla. W turnieju występowali zawodnicy powyżej 35 roku życia, areną zmagań była Hala Widowiskowo-Sportowa Azoty, w której swoje mecze rozgrywają siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Imprezę patronatem objął Polski Związek Piłki Siatkowej, sponsorem głównym była natomiast firma ORLEN.

Uczestników podzielono na następujące kategorie wiekowe: 35+, 40+, 45+, 50+, 55+, 60+. Mostostal Kędzierzyn-Koźle rywalizował w kategorii 40+. Po raz kolejny rozgrywki były udane dla kędzierzynian. Do finału Mostostal dotarł nie tracąc nawet seta, dopiero w meczu o pierwsze miejsce kędzierzynianie musieli uznać wyższość Espadonu Szczecin. W składzie Mostostalu Kędzierzyn-Koźle zobaczyliśmy doskonale znane postacie, które zapisały się w historii kędzierzyńskiej siatkówki, m.in. Sebastiana Świderskiego, Rolanda Dembończyk czy Roberta Szczerbaniuka. Zespołem kierował trener Waldemar Wspaniały. Dobra gra kędzierzynian nie pozostała niezauważona: Sebastian Świderski został wybrany najlepiej atakującym zawodnikiem, a Jarosław Stancelewski najlepiej blokującym. Jak przyznał Sebastian Świderski samo wydarzenie jest wyjątkowo istotne, a wynik sportowy jest sprawą drugorzędną. – Rozgrywki te stały się już częścią polskiej siatkówki. Jest to okazja żeby spotkać się z kolegami, z którymi kiedyś graliśmy zawodowo.  I mimo że wygrana jest ważna, duch rywalizacji wciąż jest, to liczy się przede wszystkim dobra zabawa i atmosfera.  – przyznał prezes ZAKSY.

MPO2018_grupowe_40_(15)

Wyniki Mostostalu Kędzierzyn Koźle:

Faza grupowa (grupa C):
Mostostal Kędzierzyn-Koźle – KSK Elwoz Kołczygłowy 2-0 (25:12, 25:20)
Półfinały:
Mostostal Kędzierzyn-Koźle – PYRYSBUD Ostrołęka 2-0 (25:18, 25:22)
Mecz o 1. miejsce:
Espadon Szczecin – Mostostal Kędzierzyn-Koźle 2-0 (25:13, 25:23)

Nagrody Indywidualne ORLEN XXIII Mistrzostw Polski Oldboyów:

Kategoria 40+
MVP: Krzysztof Janczak (Espadon Szczecin)
Najlepiej rozgrywający: Mariusz Dudkiewicz (Espadon Szczecin)
Najlepiej atakujący: Sebastian Świderski (Mostostal Kędzierzyn-Koźle)
Najlepiej blokujący: Jarosław Stancelewski  (Mostostal Kędzierzyn-Koźle)
Najlepiej przyjmujący: Wojciech Szczurowski (Espadon Szczecin)
Najlepiej broniący: Paweł Kuciński (Espadon Szczecin)
Najlepiej zagrywający: Robert Wykowski (PYRYSBUD Ostrołęka)