Mistrzowski sztab zostaje!

Sztab szkoleniowy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w nadchodzącym sezonie będzie pracował w niemal niezmienionym składzie.

ZAKSA  S.A. to nie tylko czołowi zawodnicy, ale również znakomity sztab szkoleniowy, od lat pracujący na sukcesy kędzierzyńskiej siatkówki. Już od kilku sezonów, niezależnie od zmian na stanowisku pierwszego trenera zespołu, skład  sztabu drużyny pozostaje niezmienny. Informujemy, że mistrzowski sztab w składzie: Michał Chadała (asystent trenera), Adam Swaczyna (asystent trenera), Piotr Pietrzak (trener przygotowania fizycznego), Paweł Brand (I fizjoterapeuta), Bartosz Hołobut ( II fizjoterapeuta), i Marcin Nowakowski (statystyk) zostaje w ZAKSIE na kolejny sezon.

Najdłużej, bo nieprzerwalnie od 2010 roku, z pierwszym zespołem ZAKSY współpracuje Paweł Brandt. Pierwszy fizjoterapeuta naszej drużyny przez wiele lat łączył pracę w klubie z intensywnym kalendarzem rozgrywek reprezentacyjnych. W 2012 roku do kadry trenerskiej naszej drużyny dołączył Piotr Pietrzak, dbający o dobre przygotowanie fizycznego zawodników. Dwa lata później, w roli asystenta trenera, zobaczyliśmy byłego zawodnika Mostostalu, przez wiele lat pracującego z kędzierzyńską młodzieżą MMKS-u Kędzierzyn-Koźle oraz drużyną ZAKSY w Młodej Lidze – Michała Chadałę. Drugi z asystentów pierwszego trenera – Adam Swaczyna do Kędzierzyna-Koźla wrócił w 2019 roku, w tym samym roku sztab Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Kole uzupełnili statystyk – Marcin Nowakowski oraz drugi fizjoterapeuta – Bartosz Hołobut. To właśnie w tym składzie, najpierw u boku Nikoli Grbicia, następie współpracując z Gheorghe Cretu, mistrzowski sztab ZAKSY prowadził drużynę do historycznych triumfów w Lidze Mistrzów 2021 i 2022 oraz kolejnych tytułów mistrza kraju czy zdobywcy Pucharu/Superpucharu Polski.

O sile, jaką w kontekście budowy zespołu, jest utrzymywany przez wiele lat sztab szkoleniowy drużyny mówi prezes ZAKSA S.A. – Stabilizacja, zarówno w utrzymywaniu trzonu składu zespołu, jak i sztabu od wielu lat jest naszym powodem do dumy.  Cieszę się bardzo, że sztab szkoleniowy naszej drużyny przed kolejnym sezonem pozostał w niemal tym samym składzie. W ZAKSIE mamy prawdziwych fachowców, na których zawsze możemy liczyć. Warto podkreślić ich zasługi w drodze po kolejne sukcesy i trofea zdobywane przez Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle – podkreślił Piotr Szpaczek.