Michał Chadała: Byliśmy przygotowani na ciężką walkę

-Wygraliśmy mecz, poszło w miarę szybko i nie mamy na co narzekać. Brawa dla chłopaków, należy im się odpoczynek- po wygranej z Noliko Maaseik mówił drugi trener naszego zespołu – Michał Chadała.

Trzy sety wystarczyły naszej drużynie do zanotowania kolejnej wygranej na parkietach Ligi Mistrzów. Wbrew temu, na co mógłby wskazywać końcowy wynik, nie był to jednostronny mecz. Jak przyznał po meczu Rafał Buszek nie bez znaczenia było przygotowanie mistrzów Polski. – Taktycznie zagraliśmy dobrze, dlatego wygraliśmy. Na pewno nie było to łatwe spotkanie, ale cieszy że wygrywamy i dopisujemy kolejne punkty, nie tracąc seta – przyznał przyjmujący ZAKSY. Nieco nerwowości było w drugiej odsłonie spotkania, kiedy Belgowie uaktywnili się w polu serwisowym. –Dużo ryzykowali w zagrywce i można powiedzieć, że to im się opłaciło, bo nie przyjmowaliśmy tych serwisów tak dobrze, mimo tego, nieco gorszego przyjęcia, nadrabialiśmy w innych elementach – dodał nasz zawodnik.

_MG_0215

O tym, że wicemistrzowie Belgii nie będą nam ułatwiać sytuacji mistrzowie Polski wiedzieli wcześniej. Dobrą grę siatkarzy Noliko mogliśmy zobaczyć już w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów, o czym wspomniał Michał Chadała.Noliko to solidna drużyna, z nimi trzeba grać bardzo dobrze taktycznie i bardzo mądrze. Jeżeli pozwoli im się rozwinąć skrzydła to mogą być niebezpieczni, co pokazali w meczu u siebie z Izmirem, kiedy wygrali. Byliśmy przygotowani na ciężką walkę, tak jak w każdym meczu. Cieszymy się, że od początku udało nam się narzucić swój rytm. Kwestią czasu było, aby ich złamać, co było niezwykle ciężkie. Na pewno nie pomogli sobie liczbą błędów własnych – mówił po spotkaniu drugi trener naszego zespołu, dodając że nie bez znaczenia była cierpliwa gra i obijanie rąk rywali. – Próbowaliśmy sporo piłek nabijać na blok, bo tak jak widzieliśmy bardzo dobrze grali w przyjęciu i obronie. Dlatego staraliśmy się utrzymywać piłkę po naszej stronie. Teraz nie mamy nad czym się zastanawiać. Wygraliśmy mecz, poszło w miarę szybko i nie mamy na co narzekać. Brawa dla chłopaków, należy im się odpoczynek- zakończył szkoleniowiec.