Maurice Torres: Jesteśmy blisko tego najwyższego poziomu gry

-Cieszymy się ze zwycięstwa i naszej gry. Wierzymy, że tę dobrą passę i grę na wysokim poziomie będziemy kontynuować – po wygranej z Jastrzębskim Węglem mówił wybrany MVP spotkania Maurice Torres.

Podopieczni Andrei Gardiniego w dobrym stylu pokonali Jastrzębski Węgiel. Mecz na Śląsku był kolejnym znakomitym w wykonaniu naszego atakującego, który zakończył rywalizację z dorobkiem 26 oczek przy 66%-skuteczności zagrań. Ponownie jednak kluczowa była siła zespołowości mistrzów Polski. Nie była to jeszcze pełnia możliwości naszego zespołu, o czym mówił po meczu Maurice Torres. Jesteśmy blisko tego najwyższego poziomu gry, wciąż jednak jest kilka aspektów, które możemy poprawić. Tak było chociażby tutaj, kiedy przy naszych błędach czy też pewnych spadkach rywale mogli zbudować niewielką przewagę. W ostatnich trzech setach wyciągnęliśmy wnioski, potrafiliśmy wykorzystać te szanse, czego zabrakło w pierwszym secie – podkreślił.

O aspekcie, pozwalającym wypracować przewagę nad rywalem, który zdecydował o wygranych końcówkach partii mówił Krzysztof Rejno.Kluczem do wygrania tego spotkania była koncentracja, niewielka liczba błędów. Jastrzębianie grali dobrze kiedy utrzymywali niezłą zagrywkę. Gdybyśmy popełnili mniej błędów udałoby się wygrać 3:0. Wynik cieszy, bo mamy kolejne trzy punkty. Zarówno nasza gra jak i gra jastrzębian falowała, jednak my potrafiliśmy się bardziej skoncentrować w końcówkach i dlatego wygraliśmy – zaznaczył środkowy ZAKSY.

Trudno jednak nie wspomnieć o pierwszej partii spotkania, wygranej przez gospodarzy na przewagi. Również podopieczni Andrei Gardiniego mieli swoje szanse w tym secie. -W pierwszym secie przy dużym prowadzeniu narobiliśmy sobie trochę problemów, Oliva na zagrywce i mimo że nie sprawił nam wiele szkód, to nie zrobiliśmy od razu przejścia, tak jak powinniśmy. Nawiązała się walka i partię rozgrywaną na przewagi wygrali rywale. W kolejnych setach na szczęście nie wypuszczaliśmy już tych okazji i wygraliśmy za trzy punkty, na czym bardzo nam zależało – podkreślił Paweł Zatorski, nawiązując do utrzymanej passy. –Wiemy, że ciężko będzie wygrywać wszystkie mecze. Czeka nas dużo podróży, musimy być też gotowi na to, że przeciwnicy coraz bardziej będą nam się stawiali i będą chcieli przerwać naszą serię zwycięstw- podsumował Paweł Zatorski.