Łukasz Wiśniewski: Odrobiliśmy pracę domową

Po wygranej ze Skrą Bełchatów nasz zespół odzyskał Puchar Polski. – Trzeci Puchar z ZAKSĄ, ale smakuje naprawdę wyjątkowo – mówił po meczu rekordzista naszego zespołu -Łukasz Wiśniewski. Nasz środkowy zapewnił również, że ZAKSA zrobi wszystko, aby przerwać „klątwę” ciążącą na zdobywcach Pucharu.

Podobnie jak starcia półfinałowe również decydujący mecz we Wrocławiu przyniósł sporo emocji. Nasi zawodnicy przyzwyczaili już kibiców do zaciętych starć z ekipą z Bełchatowa. O ile przed meczem, po rywalizacjach ligowych, więcej powodów do optymizmu mieli bełchatowianie, to ZAKSA potwierdziła, że puchary rządzą się swoimi prawami. – Trzeci Puchar z ZAKSĄ, ale smakuje naprawdę wyjątkowo. Przede wszystkim, co ważne, wyciągnęliśmy wnioski z przegranego spotkania ligowego w Bełchatowie. Bardzo dobrze odrobiliśmy pracę domowa i myślę, że to wpłynie pozytywnie na dalszą część sezonu – mówił po spotkaniu Łukasz Wiśniewski.

W starciu finałowym nie brakowało trudnych momentów, o czym wspominali nasi zawodnicy. Podopieczni Ferdinando de Giorgiego mieli szanse rozstrzygnąć ten mecz w trzech setach. Zdobywcom Pucharu uciekł jednak drugi set meczu. -To było ciężkie spotkanie. Chwała nam za to, że po przerwie i przegranym secie wróciliśmy – dodał Dawid Konarski. Nasz atakujący zdobył również dwa wyróżnienia indywidualne – dla najlepiej atakującego zawodnika finałów oraz MVP Pucharu Polski. – Każdy zawsze daje 100% z siebie, całe serce, żeby wygrać. Te nagrody indywidualne to jest dodatek – kontynuował Dawid Konarski.

W zestawieniu nagród indywidualnych to właśnie siatkarze ZAKSY pokazali swoją dominację. I tak obok Dawida Konarskiego wyróżnieni zostali: Kevin Tllie, jako najlepszy przyjmujący, Benjamin Toniutti -najlepszy rozgrywający oraz Łukasz Wiśniewski – nasz środkowy był najlepiej blokującym zawodnikiem turnieju. Poza radością z wygranej i wyróżnienia Łukasz Wiśniewski odniósł się do wspominanej wielokrotnie siatkarskiej „klątwie” od sześciu lat ciążącej na zdobywcach Pucharu Polski, którzy przegrywali walkę o mistrzostwo. – Zapewniamy naszych kibiców, że zrobimy wszystko, aby to odwrócić w tym roku – dodał mistrz Polski.