Ligowe emocje wracają do HWS “Azoty”

W przerwie między meczami wyjazdowymi nasz zespół awansem rozegra mecz 24. kolejki PlusLigi. Ze względu na termin turnieju finałowego Pucharu Polski mecze tej kolejki siatkarskiej ekstraklasy zostały przełożone. W Kędzierzynie-Koźlu podejmować będziemy Cuprum Lubin.

Za ZAKSĄ daleki wyjazd i znakomity występ w konfrontacji ze Ślepskiem Malow Suwałki, na terenie rywali nasz zespół nie stracił choćby seta. Zacięta była tylko pierwsza odsłona spotkania, w kolejnych partiach dominacja zespołu Nikoli Grbicia była bezdyskusyjna. MVP spotkania wybrany został Aleksander Śliwka, jednak autorów sukcesu było wielu. Kędzierzynianie finalnie na swoje  konto zapisali 3 punkty, poprawiając również bilans małych punktów. Obecnie z dorobkiem 46 oczek, tracąc dwa punkty do rywali z Warszawy, Grupa  Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pozostaje wiceliderem plusLigi.

Również nasz najbliższy rywal nie miał zbyt wiele czasu na odpoczynek, w minioną środę lubinianie podejmowali inny zespół z czołówki – Jastrzębski Węgiel. Mimo dobrego startu i wygranej na przewagi  odsłony premierowej finalnie siatkarze Cuprum musieli uznać wyższość przeciwnika, dając jednak wyraźny sygnał że mogą być niebezpieczni. Najpewniejszym punktem swojego zespołu był Jakub Ziobrowski, zdobywca 15. punktów, wspierany przez Bartłomieja Lipińskiego. Lubinianie mieli dość duże problemy z celną zagrywką jastrzębian, co potwierdzały noty miejscowych w przyjęciu (niespełna 32%) i 13 asów serwisowych gości. Po tym spotkaniu mający za sobą 19 rozegranych spotkań podopieczni Marcelo Fronckowiaka z wynikiem 21 punktów zajmują premiowane grą w play-off ósme miejsce. Lubinianie mają jednak tylko minimalną przewagę nad ekipami z miejsc 9-12, przy większej liczbie rozegranych meczów. Wciąż więc muszą walczyć o poprawę swojego bilansu.

Cuprum Lubin wielokrotnie potwierdził, że jest zespołem walecznym, podopieczni Nikoli Grbicia nie zamierzają lekceważyć rywala. ZAKSA w ostatnich meczach potwierdza swoją dobrą dyspozycję, bezbłędnie wywiązując się z roli faworyta. Celem naszego zespołu będzie komplet punktów. Pierwszy mecz obu ekip w tym sezonie zakończył się w nieco ponad godzinę, wówczas na terenie rywali siatkarze mistrza Polski narzucili rywalom swój rytm gry, przewagę naszego zespołu potwierdzały wysoko wygrywane sety, tylko w trzeciej partii lubinianie zdołali przekroczyć próg 20. zdobytych punktów, jednak nawet w tej części meczu nie zdołali zagrozić naszej drużynie. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został wówczas David Smith, bardzo dobry występ zanotowali również Aleksander Śliwka z Kamilem Semeniukiem. Po stronie rywali najjaśniejszym punktem był natomiast Jakub Ziobrowski, wyrastający do roli lidera Cuprum.

Mecz z Cuprum Lubin jest spotkaniem 24. kolejki PlusLigi, spotkanie zaplanowano na sobotę, 8 lutego, początek rywalizacji o godz. 17:30. Przypominamy, że wciąż są dostępne bilety na mecz. Wejściówki można zakupić za pośrednictwem www.kupbilet.pl. Bilety będzie można zakupić również w kasie biletowej HWS „Azoty”, sprzedaż w kasie Klubu rozpoczyna się na godzinę przed startem spotkania.