Korneliusz Banach zostaje w ZAKSIE

Kolejnym z zawodników, który przedłużył kontrakt z naszym klubem i również w następnym sezonie będą bronić barw Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, jest Korneliusz Banach. – To jest mój klub, tutaj się wychowałem, mamy tutaj znakomite warunki do pracy, a sportowo mogę się wciąż rozwijać- przyznał libero naszego zespołu.

Korneliusz Banach z ZAKSĄ związany jest od 10 lat, pierwsze mecze w barwach naszego klubu 27-letni libero rozgrywał na parkietach Młodej Ligi. Po czterech latach Korneliusz trafił do pierwszego zespołu. I tak od 2015 roku (z roczną przerwą kiedy zawodnik grał i trenował z ZAKSĄ Strzelce Opolskie – w sezonie 2018/2019) pochodzący z Kędzierzyna-Koźla libero był wierny ZAKSIE. Obecny sezon jest więc piątym Korneliusza Banacha w naszym klubie, a współpraca potrwa jeszcze dłużej.

Jak przyznał nasz libero dla niego decyzja o pozostaniu w ZAKSIE była szczególnie ważna z kilku powodów. – To jest mój klub, tutaj się wychowałem, w ZAKSIE mam wszystko czego potrzebuję. Mogę trenować z najlepszymi zawodnikami na świecie, do tego mamy znakomity sztab szkoleniowy. Bardzo dobrze się dogadujemy w zespole, mam tutaj na  myśli nie tylko kontakt między nami zawodnikami, ale również współpracę z trenerami i całym sztabem. Atmosfera w zespole jest znakomita, ale odkąd pamiętam w ZAKSIE tak było. To na pewno coś, czego wszyscy mogą nam zazdrościć. Charakterologicznie jesteśmy dobrani znakomicie i myślę, że w kolejnym sezonie to się nie zmieni –przyznał Korneliusz Banach.

27- latek zwrócił uwagę również na możliwości rozwoju jakie niezmiennie gwarantuje gra w Kędzierzynie-Koźlu. – ZAKSA to klub z czołówki nie tylko naszej ligi, to równie uznana marka na europejskich parkietach. Niezależnie w jakich rozgrywkach bierzemy udział zawsze walczymy o najwyższe cele. Chcemy walczyć nie tylko o kolejne tytułu mistrzowskie czy Puchar Polski, ale również zaistnieć w Europie. To na pewno każdego z nas dodatkowo napędza do ciężkiej pracy, dawania z siebie wszystkiego na treningach i podnoszeniu sobie poprzeczki. Dodatkowo co  ważne mamy tutaj znakomite warunki do pracy. Jestem przekonany, że w ZAKSIE sportowo mogę się wciąż rozwijać i to było dla mnie szczególnie ważne. To wszystko: od atmosfery, przez sportowe cele i wyzwania oraz kwestie organizacyjne, jest bardzo ważne kiedy stajemy przed decyzją o wyborze klubu czy o przedłużeniu współpracy. Dlatego naprawdę bardzo się cieszę, że zostaję tutaj na dłużej – dodał libero Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.