ZAKSA KĘDZIERYN – KOŹLE W LIDZE MISTRZÓW.

22 września br. odbyła się konferencja prasowa poświęcona Lidze Mistrzów. Ze strony ZAKSY Kędzierzyn-Koźle udział wzięli: prezes Sebastian Świderski, trener Ferdinando de Giorgi, asystenci: Oskar Kaczmarczyk i Michał Chadała oraz kapitanowie drużyny: Benjamin Toniutti i Paweł Zatorski.

Trener Fefe de Giorgi zapytany o podejście do turnieju Ligi Mistrzów powiedział:

Jesteśmy dumni z tego, że możemy brać udział w Lidze Mistrzów. Jest to turniej na wysokim poziomie z silnymi rywalami. Mówiąc o ambicjach: docelowo chcielibyśmy oczywiście zagrać w Final Four, ale na ten moment jako pierwszy cel stawiamy sobie wyjście z grupy. Potem, jeśli nam się uda, będziemy myśleć o dalszych kwestiach, na które wpływ będą miały m.in. takie czynniki jak: klasyfikacja w Lidze czy losowanie drużyn.

Stopień trudności Ligi Mistrzów ocenił również Benjamin Toniutti: – Liga Mistrzów to najwyższa skala trudności, mamy bardzo trudną grupę, wszystkie cztery zespoły będą walczyć by wyjść dalej, ale nasza drużyna doświadczyła walki i wierzę, że ta pierwsza runda będzie owocna.

dsc_00116

Paweł Zatorski dodał:-  Grałem w Lidze Mistrzów i wiem, że to duże wyzwanie. Jednak wierzę w naszą drużynę, pracę z trenerami. Naszą siłą jest również wzajemne zaufanie i jestem przekonany, że przez najtrudniejsze momenty przejdziemy razem.

dsc_0120

Liga Mistrzów, to obok kontekstu sportowego również organizacja i logistyka. Prezes Sebastian Świderski: – Przed nami i wiele pracy i radość, że po kilku latach wracamy do elity. To nie jest łatwy turniej, nie tylko pod kątem sportowym ale i organizacyjnym. Jest wiele obostrzeń i wymagań, które musimy spełnić. Na obecną chwilę jesteśmy gotowi, czekamy na informację o czwartym przeciwniku, by zaplanować logistykę. To oczywiście również kwestia finansowa. Nie udało nam się pozyskać sponsora specjalnie na ten turniej, ale kilku naszych sprawdzonych partnerów wsparło nasze działania. Również Miasto przyznało nam dotację na ten cel – dodał. – Gra w Lidze Mistrzów to kolejny krok w budowaniu dobrej historii ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Zeszły sezon był znakomitym otwarciem. Chcemy mierzyć się z najlepszymi – podkreślił prezes Świderski. – Ważny jest również akcent sentymentalny, bo spotkamy się z byłymi zawodnikami czy trenerami ZAKSYAntonine Rouzier, Danielem Castellanim.

Mecze w Lidze Mistrzów będziemy oglądać na hali w Kędzierzynie – Koźlu. Jest duża szansa, że drużyna zawita również do Opola.