Dawid Konarski zawalczy w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle !

Klub Sportowy ZAKSA informuje o podpisaniu dwuletniego kontraktu z atakującym, Dawidem Konarskim.

To kolejna decyzja  trenera Ferdinando de Giorgi dotycząca składu drużyny na sezon 2016/17 i  krok związany z budowaniem silnego zespołu na następne sezony. Przed nami zadanie utrzymania mistrzostwa oraz walki w europejskich pucharach, więc zabezpieczenie ataku stanowi mocny element sportowej układanki – komentuje Sebastian Świderski, prezes ZAKSY.

Trener Ferdinando de Giorgi pracę wykonaną przez zawodnika w poprzednim sezonie ocenia pozytywnie: – Dawid świetnie trenował w ostatnich miesiącach, zrobił spore postępy, poprawił znakomicie dynamikę i to przełożyło się bezpośrednio na jakość ataków i tym samym potrzebne w meczach punkty. To doświadczony zawodnik. Zdecydowanie liczę na utrzymanie tej formy w nadchodzących spotkaniach – dodaje.

Dawid Konarski, podpisując dwuletnią umowę podkreślił, że cieszy się z możliwości kontynuacji pracy w Klubie i gry z tak świetnym zespołem: – Naprawdę dobrze jest podjąć kolejne wyzwania z ZAKSĄ. Złoto zdobyte niedawno bardzo zobowiązuje i motywuje do dalszej rywalizacji. Jesteśmy gotowi kontynuować bieg po sukces mierzyć się  z najlepszymi w nadchodzącym sezonie, również w Lidze Mistrzów”.

Wielokrotny reprezentant Polski z ZAKSĄ Kędzierzyn – Koźle zdobył Mistrzostwo Polski 2015/16.