Kolejny test po przerwie – ZAKSA powalczy z MKS-em

Podopieczni Nikoli Grbicia po przerwie wrócili do gry w dobrym stylu, w ubiegłym tygodniu pokonując rywali z Nysy. Teraz przed naszym zespołem kolejny sprawdzian, w spotkaniu 15. kolejki PlusLigi o ligowe punkty powalczymy w Sosnowcu.

Wymuszona przerwa w grze nie wybiła z rytmu siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, nasz zespół kontynuuje zwycięską serię, pozostając jedyną niepokonaną drużyną w tym sezonie. Po kilku dniach treningów ZAKSA w ubiegłą sobotę podejmowała beniaminka z Nysy, rozstrzygając mecz na swoją korzyść. W tym spotkaniu trener Grbić zaprezentował nieco inne zestawienie, w ataku zobaczyliśmy Bartłomieja Klutha, do zwycięstwa ZAKSĘ poprowadził duet przyjmujących (Kamil Semeniuk/ Adrian Staszewski). Jak zgodnie przyznawali nasi zawodnicy na powrót do optymalnej formy trzeba nieco poczekać, wygrana za trzy punkty daje jednak powody do optymizmu.

Dumny z postawy swoich podopiecznych był również Nikola Grbić. – Naprawdę trudno było wrócić do gry po braku treningu i braku możliwości wykonywania jakichkolwiek ćwiczeń fizycznych przez dwa tygodnie. Mamy zawodników, którzy w ogóle nie byli przygotowani do gry, a ci którzy grali nie byli gotowi w 100%. Jestem więc szczęśliwy, nie ze względu na te trzy punkty, ale dlatego, że mimo że nasza kondycja nie była ani trochę bliska perfekcyjnej zdołaliśmy wygrać, grając naprawdę dobrą siatkówkę – przyznał trener lidera PlusLigi. Szkoleniowiec ma kolejne powody do optymizmu, po kolejnych badaniach w tym tygodniu zielone światło otrzymał Łukasz Kaczmarek, atakujący ZAKSY mógł trenować w pełnym wymiarze razem ze swoimi kolegami. Bez wątpienia czas sprzyja naszej drużynie, za kędzierzynianami kolejny tydzień regularnych treningów, sobotnie spotkanie będzie zatem kolejnym sprawdzianem dyspozycji naszego zespołu.

Znakomity start Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ma swoje odzwierciedlenie również w ligowej klasyfikacji. Nasz zespół ma na koncie komplet oczek, notując 9 zwycięstw w dziewięciu meczach z dorobkiem 27 punktów ZAKSA jest pewnym liderem ekstraklasy. Nasz zespół gonią jastrzębianie, nad drugim w zestawieniu Jastrzębskim Węglem mamy jednak cztery punkty prowadzenia. Nasz najbliższy rywal to obecnie ostatni zespół zestawienia, MKS Będzin rozegrał 11 spotkań, dwa razy wygrywając, przy dorobku 6 punktów podopieczni Jakuba Bednarka tracą do przedostatniej Stali Nysa jeden punkt. Będzinianie walcząc więc o odbicie się od dna ligowej tabeli.

Najbliższe spotkanie będzie kolejnym meczem rundy rewanżowej fazy zasadniczej. W pierwszym spotkaniu tego  sezonu, rozgrywanym w Kędzierzynie-Koźlu, nasz zespół nie dał rywalom najmniejszych szans. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała wówczas 3:0, MVP tamtego meczu wybrany został Kamil Semeniuk. Zarówno wynik i przebieg tamtego meczu, jak i dotychczasowy bilans meczów (na 13 rozegranych spotkań ZAKSA wygrywała 11 razy) przemawiają na korzyść zespołu z Opolszczyzny. Celem naszego zespołu jest utrzymanie zwycięskiej serii, podopieczni Nikoli Grbicia są zdecydowanym faworytem tego starcia

Mecz 15. kolejki PlusLigi pomiędzy Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a MKS-em Będzin zaplanowano na sobotę, 28 listopada. Początek meczu o godz. 20:30, transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport.