Kolejny powrót, Rafał Szymura nowym przyjmującym ZAKSY

Kolejnym zawodnikiem, który uzupełni skład naszego zespołu jest doświadczony przyjmujący. Z radością informujemy, że po 5 latach przerwy do Kędzierzyna-Koźla wraca Rafał Szymura.

29-letni zawodnik do ZAKSY trafił w 2017 roku, następnie po dwóch sezonach spędzonych w Kędzierzynie-Koźlu zdecydował się na zmiany, przechodząc do GKS-u Katowice. Będący jednym z filarów zespołu z Katowic Szymura po sezonie przeniósł się do innego klubu ze Śląska, wraz z Jastrzębskim Węglem, wielokrotnie w finałach na różnym polu stając naprzeciw naszej drużyny. Teraz czas na powrót, po kilku latach Rafał Szymura wraca do ZAKSY i uzupełni szeregi przyjmujących w naszej drużynie.

Rafał Szymura ma na swoim koncie kilka tytułów mistrza kraju (w tym zdobyty z ZAKSĄ w 2019 roku złoty medal), Puchar Polski (wywalczony również w barwach naszego klubu w 2019 roku), dwa Superpuchary oraz dwa srebrne medale Ligi Mistrzów. Doświadczony przyjmujący dał się poznać jako zawodnik ambitny i wykazujący się niesamowitą determinacją na boisku. Bez wątpienia jego doświadczenie, umiejętności oraz zaangażowanie i doskonałe rozumienie filozofii naszego klubu są atutami, które mogą zaowocować i pomóc naszej drużynie w walce o najwyższe cele. Jesteśmy pewni, że powrót Rafała Szymury przyniesie wiele radości naszym kibicom oraz pozytywnie wpłynie na wyniki zespołu.

Ten optymizm podziela sam zawodnik, przyznając że powrót do Kędzierzyna-Koźla cieszy. – Jestem nastawiony optymistycznie, mamy zbudowaną mocną drużynę. Na pewno będzie ona zupełnie inna niż ta, która była wcześniej. Zawsze przechodząc do nowej drużyny jestem pozytywnie nastawiony i tak też jest w tym wypadku. Myślę, że stworzymy dobrą, zgraną grupę i będziemy walczyć w każdym meczu. Osobiście stawiam sobie cel aby być jak najwyżej w zestawieniu i razem z ZAKSĄ walczyć o medale – przyznał nasz nowy przyjmujący.