Kolejny hit z udziałem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Przed podopiecznymi trenera Cretu kolejny mecz na szczycie. Po ostatnich imponujących zwycięstwach naszego zespołu w środę, w ramach rozgrywanego awansem meczu 13. kolejki PlusLigi, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmować będzie Jastrzębski Węgiel.

Po sześciu kolejkach PlusLigi nasz zespół utrzymuje pozycje lidera, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to wciąż jedyny niepokonany zespół na ligowych parkietach. Tuż za ekipą z Kędzierzyna-Koźla, z identycznym dorobkiem punktowym (16 oczek) plasuje się drużyna z Jastrzębia- Zdroju. Prowadzony przez Andreę Gardiniego zespół ma na koncie bilans pięciu zwycięstw i jednej porażki (w konfrontacji z Projektem Warszawa). Przed nami więc starcie lidera z wiceliderem.

Zarówno dla naszego zespołu, jak i najbliższego rywala ZAKSY, nie będzie to pierwsze spotkanie na szczycie. Za kędzierzynianami równie ciężkie starcia, w ostatnim czasie mierzyliśmy się kolejno z Projektem Warszawa, PGE Skrą Bełchatów i Asseco Resovią Rzeszów. Mimo oporu i twardych warunków postawionych przez rywali z każdego ze spotkań to kędzierzynianie wychodzili obronną ręką. O ile w meczach ze stołecznymi czy ekipą z Bełchatowa konieczne był rozgrywanie tie-breaka, to w sobotnim starciu nasz zespół nie pozwolił przyjezdnym na urwanie choćby puntu. Mecz z Resovią co prawda rozpoczęliśmy od falstartu, podopieczni Gheorghe Cretu odzyskali swój rytm gry, dyktując warunki rywalom i wygrywając finalnie 3:1. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania wybrany został Marcin Janusz. Znakomite noty zebrali również zdobywca 21 punktów – atakujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Łukasz Kaczmarek, czy atakujący z ponad 70% skutecznością środkowi (Krzysztof Rejno i Norbert Huber). Jastrzębianie natomiast mają za sobą trzysetowa wygraną z Teflem Gdańsk, wcześniej nasz najbliższy rywal zdobywał punkty w konfrontacji z Resovią Rzeszów czy PGE Skra Bełchatów, ulegając po tie-breaku Projektowi Warszawa.

Mecze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Jastrzębskim Węglem to spotkania określane mianem hitowych. Tym bardziej, że tym razem po dwóch stronach siatki zobaczymy wicemistrza i mistrza kraju, a więc dwie czołowe drużyny z poprzedniego sezonu. – Z utęsknieniem czekamy na takich rywali jak Resovia, Projekt Warszawa czy Jastrzębski Węgiel. Chcemy w każdym meczu pokazywać się z jak najlepszej strony, zwyciężać przy komplecie punktów i dążyć do wysoko postawionych celów – przyznał Norbert Huber.Na pewno damy z siebie wszystko. Dla nas każdy mecz jest równie ważny i do każdego spotkania będziemy podchodzić z równie dużym zaangażowaniem – deklarując walkę dodał Aleksander Śliwka.

Najbliższe spotkanie to rozgrywany awansem mecz 13. kolejki PlusLigi. Rywalizację zaplanowano na środę, 11 listopada. Początek spotkania Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Jastrzębskim Węglem o godz. 17:30, transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport.  Bilety można zakupić za pomocą systemu sprzedaży internetowej KupBilet.pl, w stacjonarnych punktach dystrybucji, a także w kasach biletowych w hali – na godzinę przed rozpoczęciem meczu.

WAŻNE: Przypominamy również o Zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas meczów Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.