Kolejne wyjazdowe starcie ZAKSY

Po tournée wyjazdowym Grupy azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nasz zespół ponownie o ligowe punkty powalczy na terenie rywala. Tym razem, w ramach meczu 25. kolejki PlusLigi, zmierzymy się z Cuprum Lubin.

Za podopiecznymi Gheorghe Cretu intensywny tydzień, po wyjeździe do Iławy i trzysetowej wygranej z Indykpolem AZS-em Olsztyn nasz zespół o ligowe punkty walczył w Rzeszowie. Konfrontacja z zespołem z Podkarpacia dostarczyła sporo emocji. Wtorkowa rywalizacja nie rozpoczęła się po mysi kędzierzynian, mocny start w wykonaniu przeciwnika postawił nasz zespół w roli ekipy muszącej odrabiać straty. Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po raz kolejny pokazali charakter drużyny, a cierpliwa gra przyniosła oczekiwane rezultaty. Prowadzony prze Gheorghe Cretu zespół najpierw doprowadził do wyrównania i tie-breaka, w kluczowej partii spotkania utrzymał przewagę, wywożąc z trudnego terenu cenne dwa punkty.

Dwie ostatnie wygrane pozwoliły ZAKSIE utrzymać pozycję lidera PlusLigi, obecnie z dorobkiem 60. punktów i bilansem 21 zwycięstw i dwóch przegranych Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle niezmiennie pozostaje na fotelu lidera PlusLigi. Nasza drużyna ma za sobą już niemal wszystkie zaległe mecze, do zakończenia tej rundy rozgrywek zostały nam trzy spotkania najbliższe z Cuprum Lubin, rozgrywane w przyszłym tygodniu z Jastrzębskim Węglem i zaległy mecz – zaplanowany na 11 kwietnia- z Treflem Gdańsk. Kędzierzynianie chcąc utrzymać wypracowaną pozycję nie mogą sobie pozwolić na potknięcia, drugi w zestawieniu zespół z Jastrzębia-Zdroju ma bowiem identyczny dorobek punktowy, ekipa trenera Gardiniego ma na koncie 3 porażki.

Najbliższy rywal naszego zespołu to obecnie 11 ekipa tabeli PlusLigi, lubinianie nie mają już realnych szans na wywalczenie przepustki do fazy play-off. Po 24. rozegranych meczach Cuprum zgromadził 24 punkty, przy bilansie siedmiu zwycięstw i 17 porażek. Konfrontacje z zespołami z czołówki tabeli dotychczas nie układały się po myśli naszego przeciwnika. Również historia zmagań ekip z Lubina i Kędzierzyna-Koźla na parkietach ekstraklasy stawia wyraźny plus po stronie Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.  Na 17 dotychczas rozegranych meczów ZAKSA wygrała aż 14 z nich. Również pierwsze starcie obu ekip w tym sezonie zakończyło się trumfem kędzierzynian, w HWS Azoty pozwoliliśmy ugrać rywalom seta, mimo walki na więcej przyjezdni nie mogli sobie pozwolić.  Również tym razem ZAKSA mierzy w komplet punktów.

Mecz 25. kolejki PlusLigi zaplanowano na sobotę, 26 marca, początek spotkania o godz. 20:30. Transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport News.