0:3
14 listopada 2015, 17:00
Kielce
14:25 22:25 17:25

Zwycięstwem nad Effectorem Kielce, drużyna ZAKSY Kędzierzyn-Koźle awansowała na pozycję lidera tabeli siatkarskiej PlusLigi.

Cztery kolejki zajęło zawodnikom ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wypracowania sobie pozycji lidera tabeli rozgrywek siatkarskiej PlusLigi sezonu 2015/2016. Drużyna ZAKSY pod przewodnictwem trenera Ferdinando de Giorgi odniosła kolejne, przekonującego zwycięstwo, pokonując drużynę Effectora Kielce za trzy punkty.

Spotkanie rozpoczęło się od niewielkiego prowadzenia kędzierzynian, jednak zawodnicy Kielc wyrównali przy stanie 7:7 i był to ostatni wyrównany fragment pierwszego seta. Zawodnicy ZAKSY skutecznie odskoczyli do stanu 7:12 i już do samego końca systematycznie powiększali swoją przewagę. Set zakończył się atakiem Sama Deroo przy stanie 14:25.

Drugi set był dla zawodników ZAKSY Kędzierzyn-Koźle bardziej wymagający. Co prawda kilkopunktowa przewaga drużyny z Kędzierzyna-Koźla utrzymywała się na dystansie całej partii, jednak drużyna Effectora Kielce po nieudanej pierwszej partii nie zawiesiła broni i bardzo mocno atakowała wynik. Tablica wyników pokazywała kolejno 5:8, 10:12, by już na drugiej przerwie technicznej informować o prowadzeniu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle 11:16. W dalszej odsłonie seta Zawodnicy ZAKSY spokojnie utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie aby rozstrzygnąć końcówkę na swoją korzyść przy stanie 22:25.

Początek trzeciej odsłony meczu należał do drużyny gospodarzy. Kielczanie wyszli na prowadzenie przy stanie 8:7 i utrzymali nieznaczną przewagę do stanu 10:10, kiedy zawodnicy ZAKSY postanowili rozpocząć budowanie swojej pozycji w secie. Po punktowej zagrywce Sama Deroo na tablicy wyników widniało już 10:13 a zawodnicy Effectora Kielce zaczęli oddawać punkty po błędach własnych (10:15). Skuteczny atak oraz zagrywka Łukasza Wiśniewskiego oraz punktowy blok Jurija Gladyra dały kędzierzynianom siedmiopunktowe prowadzenie (12:19). Zawodnicy ZAKSY nie dali już wyrwać sobie zwycięstwa kończąc seta 17:25 a całe spotkanie w stosunku 0:3.

Po raz trzeci w sezonie, MVP spotkania wybrany został kędzierzyński rozgrywający Benjamin Toniutti.