Jastrzębski Węgiel ponownie lepszy
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
1:3
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
9 stycznia 2015, 18:00
Kędzierzyn-Koźle
31:29 19:25 16:25 15:25

Siatkarze ZAKSY po raz kolejny zeszli z parkietu pokonani. Tym razem lepsi okazali się zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, którzy w hali „Azoty” zwyciężyli 3:1 (29:31, 25:19, 25:16, 25:15). Jakby tego było mało, to podczas meczu urazu nabawił się nasz środkowy Wojciech Kaźmierczak.

Wydarzenia z pierwszej partii zwiastowały dobre i zacięte widowisko, ale niestety później już tak nie było. Jastrzębianie wzmocnili zagrywkę, a przede wszystkim lepiej prezentowali się na siatce. Liderem zespołu był Łasko, który wykonał blisko połowę ataków swojej drużyny i zdobył 29 punktów. Po drugiej stronie siatki nie było zawodnika, który pociągnąłby grę drużyny. Goście trzy koleje partie stosunkowo łatwo rozstrzygnęli na swoją korzyść i trzy punkty trafiły na konto Jastrzębskiego Węgla.

ZAKSA: Paweł Zagumny, Jurij Gladyr, Dick Kooy, Lucac Loh, Dominik Witczak, Wojciech Kaźmierczak, Krzysztof Zapałacki (libero) oraz Nimir Abdel-Aziz, Krzysztof Rejno, Kay van Dijk
JW: Michał Łasko, Michał Masny, Patryk Czarnowski, Guillaume Quesque, Krzysztof Gierczyński, Alen Pajenk, Damian Wojtaszek (libero) oraz Grzegorz Kosok, Jakub Popiwczak.