Intensywny tydzień kędzierzynian

Przed siatkarzami Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle kolejny intensywny tydzień okresu przygotowawczego. Nasz zespół czeka mecz kontrolny z AGH Kraków i dwa sparingi Aluron CMC Wartą Zawiercie.

Do rozpoczęcia zmagań ligowych pozostały niespełna trzy tygodnie. W tym czasie nasz zespół czekają kolejne mecze kontrolne, a zwieńczeniem okresu przygotowawczego będzie udział w XVII Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia, rozgrywanym w Zalasewie w terminie 23-25.09 września.

W ostatnich tygodniach kędzierzynianie intensywnie pracowali, poza jednostkami treningowymi w hali i na siłowni rozgrywając kolejne spotkania kontrolne. W tym czasie podopieczni trener Sammelvuo mierzyli się m.in.  z MKS-em Będzin, AGH Kraków i Cuprum Lubin. Spotkania z zespołami z Będzina i Krakowa miały charakter typowo treningowy. Natomiast w meczach sparingowych z Cuprum Lubin wyszliśmy na remis: na terenie rywala górą byli miejscowi (4:0), następnie w HWS Azoty triumfowali kędzierzynianie – 3:1.

W tym tygodniu plan kędzierzynian jest nie mniej intensywny, we wtorek nasz zespół ponownie spotka się z AGH Kraków, następnie (w czwartek na wyjeździe, w piątek w HWS Azoty) zagramy z brązowym medalistą poprzedniego sezonu PlusLigi – Aluron CMC Wartą Zawiercie. Te spotkania będą szansą do zaprezentowania się w szerszym wymiarze dwóch nowych zawodników Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W ubiegły piątek do zespołu dołączył bowiem Denis Karyagin, w poniedziałkowy wieczór w Kędzierzynie-Koźlu zameldował się natomiast Twan Wiltenburg. Tym samym w najbliższych meczach do dyspozycji Tuomasa Sammelvuo będzie 9 zawodników.

Reprezentanci Polski (Marcin Janusz, Aleksander Śliwka i Łukasz Kaczmarek) oraz Stanów Zjednoczonych (David Smith i Erik Shoji) będą trenować z zespołem od przyszłego tygodnia, pierwszy trening w komplecie zaplanowano na poniedziałek, 19 września.