Hit kolejki w Kędzierzynie-Koźlu

Już w sobotę, 5 marca, czeka nas spotkanie na szczycie. Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle podejmować będą Aluron CMC Wartę Zawiercie. Przypominamy, że przychód ze sprzedaży biletów na mecz przeznaczony będzie na pomoc Ukrainie.

Faza zasadnicza rozgrywek PlusLigi wkracza w decydujący etap, co prawda nasz zespół wciąż ma do rozegrania zaległe spotkania z ekipami z Bełchatowa i Gdańska, jednak wcześniej w ramach spotkania 22. kolejki PlusLigi podejmować będziemy Aluron CMC Wartę Zawiercie. Zawiercianie to obecnie czwarta ekipa ligowej tabeli, prowadzony przez Igora Kolakovicia zespół po 21 rozegranych meczach ma na swoim koncie 40 punktów i do trzeciej Skry Bełchatów traci pięć oczek. W dotychczasowych rozgrywkach zawiercianie zanotowali 15 zwycięstw i 6 porażek. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to niezmiennie lider PlusLigi, kędzierzynianie w 18 rozegranych meczach zgromadzili 49 oczek, przy bilansie 17 zwycięstw i 1 porażce.

Serię zwycięstw podopiecznych Gheorghe Cretu na plusligowych parkietach przerwało rozgrywane w tym tygodniu zaległe spotkanie 15. kolejki PlusLigi. Tę serię przerwali Cerrad Enea Czarni Radom, wygrywając w HWS Azoty 3:1.  Wynik tego meczu nie wpłynął na pewna pozycję kędzierzynian w klasyfikacji, naszym rywalom zapewnił jednak awans o dwie pozycje. Od ostatniego meczu zawiercian minęły dwa tygodnie, podejmując Jastrzębski Węgiel zespół trenera Kolakovicia musiał uznać wyższość rywali, przegrywając 1:3.

W historii zmagań PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rywalizowała z zespołem z Zawiercia 12 razy, aż dziesięć z tych spotkań na swoją korzyść rozstrzygał nasz zespół. Również pierwsze starcie w tym sezonie ułożyło się po myśli kędzierzynian. W Zawierci, w nieco ponad godzinę,  ZAKSA wygrała 3:0, najlepszym zawodnikiem tego spotkania wybrany został atakujący naszego zespołu, zdobywca 22 oczek – Łukasz Kaczmarek. Po mocnym starcie w sezonie zawiercianie mieli swoje problemy, w kilku meczach ekipa trenera Kolakovicia musiała radzić sobie bez nominalnego rozgrywającego, tę rolę przejął Uros Kovacević. Mimo trudności Aluron CMC Warta Zawiercie z tej sytuacji wyszedł obronną ręką, utrzymując swoje miejsce w czołowej czwórce PlusLigi.

Bez wątpienia waleczni rywale będą chcieli urwać punkty naszej drużynie, rewanżując się za porażkę w pierwszej fazie rundy zasadniczej. Mimo intensywnego grafiku meczów (przypomnijmy, że za ZAKSĄ  turniej finałowy TAURON Pucharu Polski oraz wynikająca z odrabianych zaległości konieczność rozgrywania spotkań co trzy dni) kędzierzynianie nie ułatwią sytuacji rywalom. Faworytem meczu jest Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, celem naszego zespołu jest powrót na zwycięską ścieżkę.

Mecz 22. Kolejki PlusLigi zaplanowano na sobotę 5 marca, początek starcia o godz. 14:45, transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

Zapraszamy do HWS „Azoty”, przypominamy Przychód ze sprzedaży biletów na hit kolejki w HWS Azoty zostanie przeznaczony na prowadzoną przez Polski Czerwony Krzyż pomoc dla obywateli Ukrainy poszkodowanych w wyniku inwazji Rosji na terytorium Ukrainy. Pozyskane przez PCK, w ramach działań #napomocUkrainie, środki będą przeznaczone w pierwszej kolejności m.in. na zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb. Klub Kibica, podobnie jak przed spotkaniem z Cerrad Eneą Czarnym Radom, będzie prowadził zbiórkę dla osób potrzebujących, które przybyły do Kędzierzyna-Koźla z terenów objętej wojną Ukrainy.

Bilety będzie można zakupić w kasie hali, na godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

Pokażmy siłę #ZAKSAfamily!