Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w walce o pierwsze trofeum sezonu

Po znakomitym początku sezonu ligowego, w przerwie od zmagań PlusLigi, podopieczni Gheorghe Cretu przystąpią do walki o pierwsze trofeum w nowym sezonie. W walce o Superpuchar Polski Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z Jastrzębskim Węglem.

W poprzednim sezonie formuła rywalizacja o Superpuchar była nieco inna, w rywalizacji turniejowej ZAKSA pokonała wówczas kolejno Resovię Rzeszów i PGE Skrę Bełchatów, zgarniając Superpuchar Mistrzów Polski. Również w 2019 roku w walce o to trofeum triumfowali kędzierzynianie, wówczas nasz zespół jako mistrz kraju i zdobywca Pucharu Polski mierzył się z wicemistrzem z Warszawy, wygrywając 3:1. Kędzierzynian do sukcesu w ostatnich latach prowadzili wybrani MVP zmagań, kolejno Łukasz Kaczmarek (najlepszy zawodnik Superpucharu rozgrywanego w Gliwicach) i Aleksander Śliwka (MVP turnieju mistrzów w Arłamowie).

Teraz do rywalizacji przystępujemy jako srebrny medalista z ubiegłego sezonu i zdobywca Pucharu Polski 2021, po drugiej stronie siatki zobaczymy Jastrzębski Węgiel (aktualnego mistrza kraju). Po raz pierwszy w historii rozgrywek Polska Liga Siatkówki zdecydowała się tego samego dnia rozegrać Superpuchar kobiet i mężczyzn. Areną zmagań będzie lubelska hala Globus.  Spotkania zaplanowano na środę, 20 października, najpierw do rywalizacji przystąpią drużyny żeńskie, gdzie spotkają się finaliści poprzednich rozgrywek TAURON Ligi – Grupa Azoty Chemik Police i Developres Bella Dolina Rzeszów, następnie nasz zespół zagra z Jastrzębskim Węglem, to również będzie powtórka z ostatniego finału PlusLigi.

Podopieczni trenera Cretu  ten sezon rywalizacji na ligowym podwórku otworzyli mocnym akcentem, za nami trzy kolejki zmagań PlusLigi, kędzierzynianie mają na koncie komplet zwycięstw i jako jedyna drużyna nie pozwolili rywalom ugrać nawet seta. Znakomicie do drużyny wprowadzili się Marcin Janusz, Norbert Huber czy Erik Shoji, niezmiennie o sile ataku ZAKSY stanowi trio Łukasz Kaczmarek – Kamil Semeniuk – Aleksander Śliwka.

Nasz najbliższy rywal  na początku zmagań ligowych ma na koncie dwa zwycięstwa i jedną porażkę, w ostatni weekend jastrzębianie musieli uznać wyższość Projektu Warszawa. – Sezon dopiero się rozkręca, zagraliśmy trzy spotkania i trzy mecze wygraliśmy. Nie były to jednak mecze z zespołami z czołówki. Jastrzębski Węgiel takie przetarcie z mocnym rywalem ma natomiast za sobą, swoje ostatnie spotkanie zgrali na wysokim poziomie do tego z przeciwnikiem z górnej części tabeli. My sami jesteśmy ciekawi jak ten mecz się potoczy, to tylko jedno spotkanie tu może decydować dyspozycja dnia, na pewno jednak będziemy się starać aby wyjść z tego starcia zwycięsko – nawiązując do startu zmagań ligowych przyznał Kamil Semeniuk.

Jak zgodnie podkreślają siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dla naszego zespołu rywalizacja o Superpuchar będzie więc pierwszym sprawdzianem naszego zespołu w tym sezonie. – Na pewno to będzie fajny test przed wejściem w pełne granie PlusLigi. Oczywiście może być ciężko, nie stawiałbym nas w roli faworyta, ale też i nie jesteśmy na straconej pozycji. Miejmy nadzieję, że tak jak przez dwa ostatnie sezony również ten zapoczątkujemy zdobyciem Superpucharu – przyznał Krzysztof Rejno.

W historii zmagań o Superpuchar kraju ZAKSA występowała pięciokrotnie (tyle samo co Skra Bełchatów), dwukrotnie nasz zespół sięgał po trofeum, trzy razy musieliśmy uznać wyższość rywali. Teraz czas poprawić ten bilans. Mecz z udziałem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaplanowano na godzinie 20:30. Transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport.