Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w drodze po pierwsze trofeum

Przed podopiecznymi Nikoli Grbicia pierwszy sprawdzian, na tydzień przed rozegraniem spotkania inaugurującego nowy sezon PlusLigi siatkarze mistrza Polski przystąpią do walki o Superpuchar Polski. Rywalem kędzierzynian będzie obecny wicemistrz kraju – Projekt Warszawa.

Sympatycy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na ten moment czekali od kilku miesięcy. Już w środę po południu nasz zespół stanie do walki o pierwsze trofeum w nowym sezonie. Mecz o Superpuchar Polski będzie jednocześnie zwieńczeniem poprzedniego sezonu, bowiem w gliwickiej Arenie zmierzy się obecny mistrz i wicemistrz kraju, ale również spotkaniem otwierającym nowy sezon – dla Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie to pierwszy mecz rozgrywany w pełnym składzie. W dotychczasowych meczach kontrolnych, a także meczu pokazowym z IBB Polonią Londyn Nikola Grbić nie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. W poniedziałek jako ostatni do naszego zespołu dołączyli Arpad Baroti i David Smith. Za siatkarzami ZAKSY dwie jednostki treningowe w Arenie Gliwice, a już za kilka godzin rozpoczniemy walkę.

Jak podkreśla Nikola Grbić przy tak niewielkiej ilości czasu wspólnej pracy trudno mówić o zgraniu i optymalnej formie. Szkoleniowiec wierzy jednak w swoich podopiecznych. – Mam bardzo doświadczony zespół, który grał już wiele ważnych spotkań. To nie będzie mecz, w którym istotne będą tylko kwestie techniczne i taktyczne, to również ważne emocjonalnie spotkanie. Nawet jeśli jestesmy tylko po dwóch wspólnych treningach to Superpuchar jest meczem o trofeum. Rozpocząć sezon z takim zwycięstwem jest czymś ważnym. Chcę żeby zespół pokazał swoją najlepszą siatkówkę na ten moment – czekając na spotkanie mówił nasz trener.

Kapitan mistrza Polski dodał, że niezależnie od trudności, z jakimi mierzyli się w ostatnim czasie nasi rywale przez Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wymagające starcie. – Oczekujemy ciężkiego meczu, to pierwsze spotkanie w sezonie, wiemy o co walczymy i zdajemy sobie sprawę, jak bedzie trudno. Warszawianie mimo problemów, z jakimi spotkali się w ostatnim czasie, mają naprawdę mocny zespół. To będzie ciekawa rywalizacja, nawet jeśli obie drużyny nie prezentują jeszcze swojego najwyższego poziomu, jakiego oczekujemy od siebie podczas sezonu. Możemy spodziewać się interesującego widowiska – deklarując walkę od pierwszej do ostatniej piłki mówił Benjamin Toniutti.

Zarówno nasz zespół, jak i Projekt Warszawa po ostatnim sezonie dotknęły zmiany kadrowe, stery w szeregach mistrza kraju objął Nikola Grbić, w obozie naszych rywali pojawił się natomiast Andrea Anastasi. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po raz kolejny utrzymała trzon zespołu, pojawili się również nowi zawodnicy, inni wrócili z wypożyczenia. Piotr Łukasik i Simone Parodi swoją dobrą grą w meczach kontrolnych udowodnili, jak szybko potrafią zgrać się z drużyną. Mecz w Arenie Gliwice będzie pierwszym poważnym sprawdzianem naszego zespołu, wierzymy, że po raz pierwszy w historii klubu Superpuchar Polski zawita do Kędzierzyna-Koźla.

Przypomnijmy, że można jeszcze zakupić bilety na to spotkanie, ceny zaczynają się od 19 złotych. Bilety można nabywać w kasach Areny Gliwice lub internetowo pod adresem ebilet.pl