Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przed meczem na szczycie

Po znakomitym w wykonaniu podopiecznych Nikoli Grbicia turnieju siatkarskiej Ligi Mistrzów wracamy na ligowe parkiety. Najbliższym rywalem ZAKSY będzie Jastrzębski Węgiel.

Po rozegranym w czwartkowy wieczór ostatnim z zaplanowanych meczów kędzierzyńskiego turnieju siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mieli jeden dzień odpoczynku, po którym już w sobotę wyruszyli do Jastrzębia-Zdroju. Ten tydzień nasz zespół zaliczy do wyjątkowo udanych, po okresie dominacji na ligowych parkietach kędzierzynianie potwierdzili swoją dobrą dyspozycję w elitarnej Lidze Mistrzów. W pierwszym turnieju z udziałem ZAKSY zespół Nikoli Grbicia bezlitośnie wypunktował rywali, na trzy mecze zanotowaliśmy komplet zwycięstw, nie tracąc punktu, ani chociażby seta. Tym samym przed rewanżowym turniejem zaplanowanym na koniec stycznia w Bełchatowie nasz zespół pozostaje na pozycji lidera grupy A.

Nie jest to nowe doświadczenie dla siatkarzy ZAKSY, również w rozgrywkach ligowych Grupa Azoty ZKS Kędzierzyn-Koźle niezmiennie pozostaje na pierwszym miejscu w tabeli. Obecnie na 11 rozegranych meczów mamy komplet zwycięstw, co pozwala ekipie Nikoli Grbicia niezmiennie utrzymać pierwsze miejsce w tabeli PlusLigi. W dotychczasowych meczach nieco więcej problemów sprawili nam siatkarze PGE Skry, w rozegranym 4 grudnia meczu ligowym bełchatowianie urwali naszej drużynie pierwszy punkt w sezonie, triumfatora musiał wyłonić tie-break.

W ostatnich meczach Nikola Grbić, zgodnie z zapowiedziami, rotował składem. Więcej szans na zaprezentowanie się w dłuższym wymiarze otrzymali m.in. Krzysztof Rejno, Adrian Staszewski czy Bartłomiej Kluth. Nie tylko rezultaty zespołu, ale również wyniki indywidualne naszych zawodników pokazują, że wracamy do optymalne formy. Na potwierdzenie dobrej gry naszych zawodników wystarczy wspomnieć 82% skuteczność Aleksandra Śliwki, 17 punktów Łukasza Kaczmarka w ostatnim meczu z PGE Skrą czy 13 punktów przy 89% efektywności Kuby Kochanowskiego w spotkaniu zamykającym kędzierzyński turniej.

Nasz najbliższy rywal wraca do gry po przerwie związanej zachorowaniami na COVID-19. Dla jastrzębian mecz z ZAKSĄ będzie więc pierwszym sprawdzianem formy. W pierwszym meczu z ZAKSĄ, rozgrywanym w ramach 4. kolejki, jastrzębianie zdołali urwali nam tylko jedną partię. Najlepszym zawodnikiem spotkania był wówczas nasz przyjmujący – Kamil Semeniuk, który na konto Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zapisał 22 punkty. Jastrzębianie bez wątpienia będą chcieli się zrewanżować, celem naszego zespołu niezmiennie jest utrzymanie imponującej serii zwycięstw.

Mecz 17. kolejki PlusLigi zaplanowano na 13 grudnia, początek rywalizacji o godz. 17:30. Transmisję ze spotkania przeprowadzi telewizja Polsat Sport.