Grupa Azoty ZAK S.A. i ekstraligowy klub siatkarski ZAKSA Kędzierzyn – Koźle podpisały umowę zapewniającą finasowanie klubu na kolejne trzy lata. W piątek, 9 października prezesi obu spółek, Adam Leszkiewicz i Mirosław Ptasiński złożyli podpisy pod dokumentem zapewniającym stabilny rozwój jednej z najlepszych drużyn siatkarskich w naszym kraju.

 – ZAKSA to element tożsamości Kędzierzyna – Koźla, nierozerwalnie związany z tym miastem i jego historią. Podobnie kędzierzyńskie zakłady azotowe, które od lat budują markę naszego regionu. Grupa Azoty ZAK jako partner ZAKSY, dbając o klub, dba także o rozwój lokalnej społeczności. Razem tworzymy przyszłość naszego miasta – powiedział po podpisaniu umowy Adam Leszkiewicz, prezes Grupy Azoty ZAK S.A.

Grupa Azoty to dziś europejski lider nawozowy, firma rozpoznawalna na świecie a ZAKSA swoją marką wzmacnia ten wizerunek. To kolejny ważny wymiar tej współpracy – dodał.

_DSC9124

Szczegóły umowy objęte są tajemnicą handlową, ale jak podkreślają przedstawiciele obu spółek, umowa jest korzystna dla klubu. Grupa Azoty pozostaje głównym partnerem i sponsorem drużyny i z logiem tej spółki na piersiach siatkarze ZAKSY nadal będą pojawiać się na parkiecie.

Jako ZAKSA, walczymy o najwyższe cele. Wiemy też, że w sporcie, by po nie sięgnąć nie wystarczy sam talent, i pełni zapału ludzie. Potrzebny jest partner biznesowy i wsparcie finansowe. Cieszę się, że ZAKSA ma takie wsparcie i takiego partnera. Nasza współpraca to już ponad 20 lat. To czas, który obie strony mogą bez wątpienia uznać za więcej niż udany – powiedział po podpisaniu umowy Mirosław Ptasiński, prezes ZAKSY.

W rozpoczynającym się sezonie ZAKSA liczy na najwyższe miejsca na podium. Klub w ostatnich miesiącach zasiliło kilku nowych, utytułowanych zawodników, między innymi: reprezentanci Francji – Kevin Tillie i Benjamin Toniutti, Belg Sam Deroo oraz złoci medaliści ostatnich mistrzostw świata – Rafał Buszek i Dawid Konarski, którzy dotychczas występowali w Asseco Resovii Rzeszów. Do gry po przerwie związanej z chorobą wraca również atakujący Grzegorz Bociek. Drużynę poprowadzi nowy trener, Włoch Ferdinando de Giorgi.