Ferdinando De Giorgi nowym trenerem ZAKSY Kędzierzyn Koźle

Od nowego sezonu siatkarzy ZAKSY poprowadzi Ferdinando De Giorgi. Dotychczasowy trener Sebastian Świderski zostaje w klubie i obejmie funkcję dyrektora sportowego.

54-letni Ferdinando De Giorgi to utytułowany zawodnik i trener. Jako rozgrywający zagrał w reprezentacji Włoch aż w 330 meczach. W 2000 roku, jeszcze jako czynny siatkarz, rozpoczął pracę trenera. Jako szkoleniowiec wielokrotnie zdobywał Puchar i Super Puchar Włoch, dwukrotnie sięgnął też po Puchar CEV. W sezonie 2005-2006 zdobył wraz Lube Banca Macerata mistrzostwo Włoch. De Giorgi współpracował z Sebastianem Świderskim dotychczasowym trenerem ZAKSY. Włoch prowadził w latach 2005 -2010 Lube Banca Macerata, w którym od 2007 roku grał Świderski.

Mam nadzieję, że nowy trener wraz z nowym dyrektorem sportowym i sztabem szkoleniowym stworzą świetny duet i wspólnie poprowadzą naszą drużynę do sukcesu, na który w Kędzierzynie-Koźlu czekamy – mówi prezes ZAKSY Mirosław Ptasiński.

fefe
Sebastian Świderski, Ferdinando De Giorgi oraz Prezes ZAKSY Mirosław Ptasiński podczas konferencji prasowej w Sali Chwały ZAKSY

Do zakończenia obecnego sezonu Sebastian Świderski będzie łączył funkcje pierwszego trenera i dyrektora sportowego.
– Sebastian Świderski jest jedną z najbardziej zasłużonych postaci kędzierzyńskiej siatkówki, z którą są związane największe sukcesy naszego klubu. To nadal wielki potencjał do wykorzystania. Chcemy także by wszystkie zmiany w klubie przebiegły płynnie i w sposób optymalny zarówno dla zawodników jak i całego klubu – podkreśla Mirosław Ptasiński.

Władze klubu liczą na to, że ZAKSA z nowym zespołem szkoleniowym w przyszłym sezonie zawalczy o najwyższe trofea w polskiej i europejskiej siatkówce. Zmiany w sztabie szkoleniowym to dopiero początek wzmocnień. Klub wraz z nowym trenerem już niedługo przedstawią nowy odświeżony skład drużyny.

W tym roku mimo licznych kontuzji kędzierzyńska drużyna awansowała do fazy play off siatkarskiej Plus Ligi. Cały czas gra również w Pucharze CEV.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle to jeden z najbardziej zasłużonych klubów w historii polskiej siatkówki. Klub wielokrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski.