Erik Shoji zostaje w ZAKSIE

Reprezentant Stanów Zjednoczonych, zdobywca Pucharu Polski, aktualny mistrz Polski i zwycięzca Ligi Mistrzów 2022 – libero Erik Shoji zostaje w szeregach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Po latach gry w ligach niemieckiej, włoskiej i rosyjskiej przed sezonem 2021/2022 Erik Shoji dołączył do Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Amerykański libero bardzo szybko odnalazł się w Kędzierzynie-Koźlu. Już debiutancki sezon w PlusLidze okazał się szczęśliwy dla Erika, z naszym zespołem sięgnął po potrójną koronę: zdobywając Puchar Polski, mistrzostwo Polski i złoto siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Obecny sezon jest dla Erika Shoji drugim w barwach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, również w sezonie 2023/2024 nasz libero będzie cieszył swoją grą sympatyków ZAKSY. Jak przyznaje nasz zawodnik o podjęciu takiej decyzji decydowały kwestie sportowe, jednak nie tylko.

ZAKSA to znakomity klub, naprawdę dobrze się czuje w tej drużynie, w Kędzierzynie-Koźlu i cieszę się, że zostaję na dłużej. Organizacyjnie mamy tu wszystko czego można by oczekiwać. Patrząc na to, że najbliższy sezon będzie tym przed Igrzyskami Olimpijskimi jest to dla mnie idealne miejsce, mam tutaj możliwość gry w mocnej drużynie, lidze prezentującej wysoki poziom i walce o najwyższe cele zarówno w rozgrywkach krajowych jak i międzynarodowych – przyznał nasz libero, dodając że wyjątkowo dobrze czuje się w Polsce i Kędzierzynie-Koźlu. – Kocham Polskę, ludzi tutaj, widzę ich pasję do siatkówki i dla mnie to coś niesamowitego móc przebywać w takim środowisku. W Polsce podoba mi się wszystko, to jak ważna dla was jest siatkówka, jak mocna jest liga i jacy są cudowni kibice.

Dla ambitnego zawodnika obecny i kolejny sezon to nowe wyzwania. – Myślę że zarówno oczekiwania wobec nas jak i nasze cele są niezmienne – wygrywać. Nawet jeśli obecnie w ligowej tabeli nie jesteśmy na pierwszym miejscu, jak było chociażby w ostatnim roku, pozostajemy w czołówce i wiemy, że wciąż nasze cele są możliwe do osiągniecia, jeśli będziemy kontynuować naszą pracę – dodał Erik Shoji.